Návštěvy bytů

Byt s nádechem vintage: Módní návrhářka přesně věděla, jak má její nový domov vypadat

Od   | 

Ve starém, historickém domě se nachází byt, který si pro život vybrala mladá módní návrhářka. Se svými tužbami se svěřila architektům a ze zadání jasně vyplynulo, že je z bytu potřeba udělat moderní prostor, ale zároveň ponechat historické prvky, které jsou pro tento byt typické. Původně byt disponoval třemi ložnicemi, obývacím pokojem a kuchyní, díly čemuž byl tmavý a neútulný. To se ale díky rekonstrukci všechno změnilo. 

Ve vstupním prostoru a navazující chodbě byla navržena tmavě modrá skříň až ke stropu tak, aby do ní majitelka mohla uložit sezónní a méně potřebné věci. Lakované panely brání pohledu a vchodu do ložnice, díky čemuž je v místnosti dostatek soukromí. Mezi skříní se nachází vstup, který vede do obývacího pokoje a který je lemován růžovou barvou. Po stranách se skrývají další utajené dveře. 

Mezi hlavní dominantu interiéru patří velká vestavěná skříň. Zdroj: Architects Andrea Serboli, Matteo Colombo

Za nejprosvětlenější a zároveň nejzajímavější část bytu považujeme obývací pokoj spojený s kuchyní. Celý prostor se zvětšil ještě díky dvěma velkorysým balkonovým oknům. Ta byla zrestaurována a opravena spolu s původními okenicemi. Architekti se také pustili do stropu. Odstranili jeho zakrytí a odhalili dřívější klenby a dřevěné trámy. Strop natřeli na bílo a docílili tak světlého, opticky zvlněného prostoru. 

Dopřejte si stejný design svítidel

V obývacím pokoji na první pohled zaujme kromě konferenčních stolků také křeslo s designovým opěradlem, na kterém je jedna radost trávit volné odpoledne. Pohovku architekti zvolili v neutrální šedé barvě, která do barevného interiéru dokonale padne. Vedle křesla nechybí ani klasická stojací lampa a dokonalou atmosféru podtrhuje dřevěná socha. Prostor byl sladěn opravdu do sebemenšího detailu, ale zároveň je uzpůsoben jednoduché údržbě, kterou majitelka ocení.

Všechen nábytek je v lehkých tónech, což vnáší do domova příjemný nádech. Zdroj: Architects Andrea Serboli, Matteo Colombo

Nepřehlédnutelným ozdobným prvkem jsou tvarované stěny, do kterých byly umně zakomponovány úložné prvky. Zbytek interiéru je zařízen poměrně minimalisticky a jednoduše. Nenajdete tu nábytek navíc, vše je navrženo s rozmyslem a má své místo. Podlaha byla zvolena ve světloučkém odstínu dřeva a i zde bylo dbáno na co nejpraktičtější provedení.

Všimněte si nevšedního křesla. Zdroj: Architects Andrea Serboli, Matteo Colombo

Na obývací pokoj navazuje otevřená kuchyně, jíž vévodí oblý kuchyňský ostrůvek, ve kterém najdeme umyvadlo a zabudovanou myčku nádobí. Ostrůvek však zároveň slouží jako barové posezení nebo prostor pro rychlý oběd. Osvětlený je jednoduchými lampami, které se objevují v dalších částech domova. Kuchyňská linka byla laděna do jemné šedé barvy a komody jsou vybaveny mosaznými úchytkami ve vintage stylu. Oblouk najdeme i v rohu kuchyně, který zdánlivě vypadá jako pohádkový domeček v korálové barvě, ve kterém se nachází skrytá spižírna. Tento zajímavý prvek jasně dominuje celému prostoru. 

Korálový oblouk působí jako kouzelný domeček. Zdroj: Architects Andrea Serboli, Matteo Colombo

Celý interiér byl navržen a zařízen pro mladou dámu, které postačí malý jídelní stůl. Ten byl vybrán v pastelově růžové barvě, zaoblený tvar navazuje na vzhled kuchyně. Jídelní prostor byl koncipován mezi dvě velká balkonová okna, proto o romantiku rozhodně není nikdy nouze. Toto originální zákoutí doplňuje výrazné zlaté svítidlo v kruhovém tvaru.

Jídelní stůl by umístěn mezi dvě výrazná okna vedoucí do zahrady. Zdroj: Andrea Serboli, Matteo Colombo (Architects)

Ložnice byla jako jediná místnost ponechána na původním místě. Vedou do ní hned dva vchody, přičemž ten jeden je utajený a ukrytý ve vestavěné modré skříni. Ložnice byla zařízena jednoduše a především prakticky. Celé místnosti vévodí bílá barva.

Vestavěná skříň nabízí neuvěřitelný prostor pro skladování věcí a tajné dveře do ložnice. Zdroj: Architects Andrea Serboli, Matteo Colombo

V bytě jsou k dispozici dvě koupelny. První, hlavní koupelna, byla obložena v příjemné jemně růžové barvě a perfektně podtrhuje romantický tón, který se nese po celé bytě. Vintage dojem umocňují zlaté úchytky. Koupelna sice není největší, ale bohatě postačí. Malé hranaté umyvadlo doplňuje zásuvková komoda, která pojme veškeré hygienické i osobní potřeby. A protože místnost nedisponuje oknem, muselo být použito co nejvíce optických klamů, jako jsou světlé, veselé barvy, lesklé povrchy nebo velké zrcadlo.

Koupelna se nese na růžové vlně. Zdroj: Architects Andrea Serboli, Matteo Colombo

 

Fotogalerie:

 

Nemůžete si vybrat lampu? Nechte si ji vyrobit na míru

 

 


You must be logged in to post a comment Login