Návštěvy bytů

Byt s minimem pravých úhlů: Dominují mu tóny béžové a hnědé

Od   | 

Zajímavý byt, do kterého dnes nahlédneme, má netradiční dispozici. Díky ní v něm panuje zajímavá dynamika a atmosféra. Základem příjemného interiéru je jednoduchost, barevná sladěnost, promyšlenost a výsledkem příjemné a účelné místo k žití. 

Interiér je zařízen střídmě. Zdroj: Simplex design studio

Vchod bytu vede do hlavní obývací místnosti, skleněná příčka odděluje vchod od úložných skříněk, přičemž nejnižší z nich může sloužit k posezení i jako malý botník. Dále pokračujeme do hlavní obytné místnosti, která nás zaujme zejména nadčasovostí. Nadčasové jsou jednoduché úložné skříňky, police i vitríny, klasické bílé spojovací dveře, skleněný konferenční stolek, béžové elegantní závěsy i krásná stropní svítidla. Potřebný kontrast dodává poněkud tmavší stůl s židlemi v různých odstínech, mezi nimi i sametově tmavě hnědé. Jinak architekti při plánování této místnosti vsadili zejména na volný prostor, harmonii bílé a béžové barvy a odstínu dřeva. Jemný vzor na zdi se mírně leskne a dodává místnosti nádech až zámeckého luxusu, podobně jako složitá svítidla a ozdobně upravené závěsy. Obývací pokoj pro moderní princeznu, zvyklou na značnou praktičnost, pohodlí a snadnou udržovatelnost. 

Nevelká kuchyně plnohodnotně slouží 

Velice zajímavou místností je kuchyň, „zastrčená“ v úzké podlouhlé místnosti. Třebaže není zrovna prostorná, nepůsobí stísněně a netrpí ani nedostatkem úložného prostoru – o obojí se postaral nábytek na míru, kdy nad řadou vrchních skříněk najdeme ještě druhou řadu nižších. Je zde několik vtipných designových hříček, kdy například na pravé straně najdeme nahoře tmavší barvu a na levé straně kuchyně je tomu právě naopak. Kreativní a netypická je i zasklená vitrínka s nejčastěji používanými potřebnostmi, které jsou ihned při ruce, ale zároveň dokonale a elegantně uklizeny. Varná deska je zde v plnohodnotné velikosti, zatímco trouba se vešla pouze malá, volně stojící, umístěná přímo na desce kuchyně. Zajímavým prvkem je ozdobně zamřížované rohové okno, sestávající se z několika částí. Vše doplňuje podlaha z drobných dlaždic klasického černo-bílého vzoru. 

V kuchyni je využitý každý centimetr. Zdroj: Simplex design studio

Nebát se kombinací 

Něžně a romanticky je pojatá ložnice. Najdeme zde vestavné úložné prostory, stolek se zrcadlem a komodami pro dámskou toaletu, z barev bílou, tóny dřeva a jemně, až neznatelně  růžovou s jemným vzorkem na čísti vytapetované stěny. Tento vzor je doplněn a „zrcadlen“ vzory dalšími, ať již na povlečení nebo ve vestavné polici. Najdeme zde také vestavnou a velkorysou šatní skříň v bílé barvě. Byt doplňuje netypicky provedená koupelna. Zde si můžeme všimnout poměrně zajímavé kombinace „tvrdšího“ a industriálnějšího stylu na příkladu tmavě olemovaného sprchového koutu a hranatého zrcadla s jemným a luxusnějším stylem, reprezentovaným třeba kulatým volně stojícím umyvadlem a ozdobnými úchytkami u nábytku, které jsou jednotícím prvkem celého bytu. Podlaha s nepravidelným vzorem není asi „šálkem čaje“ pro každého, ale svůj nesporný půvab a dynamiku rozhodně má. 

V ložnici nás překvapí jemně růžová tapeta. Zdroj: Simplex design studio

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login