Návštěvy bytů

Netradičně přesunuli kuchyni: Vznikl tak polyfunkční prostor, tolik typický pro moderní životní styl mladé rodiny

Od   | 

Městský byt, který si mladá čtyřčlenná rodina pořídila, jim dispozičně nevyhovoval, a tak ještě než se sem nastěhovali, prošel kompletní rekonstrukcí. Naštěstí 90 metrů čtverečních umožnilo „oddělení“ společné části od soukromé, a to zásadním přesunutím kuchyně. 

Jednoduchá kuchyně poskytuje veškeré možné pohodlí při vaření, není zcela otevřená, ale zároveň stále poskytuje interakci s okolím. Zdroj: Normless

Po vstupu do bytu zaujme obývací pokoj a jídelna s navazující kuchyní. Prostor se rozšiřuje kolem krbu, který v bytě rozhodně musel zůstat, ale získal nový kabát. Oproti ostatnímu vybavení pro něj zvolili architekti tmavou barvu, aby lépe vynikl a vznikl kontrast patrný na první pohled. Vedle krbu přibylo po rozšíření místo k sezení a v ukrytých úložných prostorech spousta místa k uschování nezbytných věcí. V celém bytě je patrný důraz na přírodní materiály. Takřka všude je použit světlý dub v kombinaci s šedou, bílou nebo modrou. Moderní a svěží vzhled podtrhují mosazná svítidla.

Krb je dominantou obývacího prostoru. Zdroj: Normless

Aby v bytě vznikl větší obytný prostor, musela být kuchyně přemístěna. Interiéru to ale vůbec neuškodilo. Kuchyňský kout poskytuje velmi slušný prostor a i když je součástí obýváku, přesto je částečně oddělená. Tvar do písmene U umožňuje využití většího množství bílých skříněk. Tolik úložného prostoru je pro rodinu s dětmi ideální. Velmi chytře je zde řešeno varné i mycí centrum. Trouba a mikrovlnka mají své místo šikovně ve výšce očí, aby byla jejich obsluha co nejvíce pohodlná. Takto instalovaná trouba má být ve výšce minimálně 80 cm. Lednice není vestavná, ale je šikovně umístěná ve výklenku. V jídelní části vynikají modré čalouněné židle umístěné na netradiční dřevěné konstrukci. 

Vedle krbu je z jedné strany umístěno pohodlné sezení a z druhé úložný prostor určený pro různé maličkosti a samozřejmě i dřevo určené do krbu. Nad ním visí moderní televize. Na ní mohou majitelé koukat z pohodlné sedačky, ale nejraději vysedávají v šedém ušáku, který je kouzelným kouskem nábytku v tomto moderním bytě. Domácí atmosféru dotváří okna s dlouhými záclonami, která zároveň slouží jako hlavní zdroj denního světla. 

Trendy je černý dřez i baterie. Víme, které vybrat!

Ložnice v bytě je zařízena velmi jednoduše a příjemně. Pohodlné dvoulůžko poskytuje dostatečné pohodlí a zároveň vyniká moderním vzhledem. Kulaté zrcadlo v dřevěném půlkulatém rámu, zarámované plakáty s nápisy a proutky ve váze dotváří příjemnou atmosféru v místnosti. Bílá kožešina doslova láká k tomu, aby do ní majitelé ráno zabořili nohy. Topné těleso je šikovně ukryté pod dřevěnou deskou, která slouží zároveň jako odkládací plocha. 

Dětský pokoj působí hravě a i zde jsou použity barvy, které převládají v celém bytě. Zdroj: Normless

Dětský pokoj je zařízen prozatím střídmě, dětská postýlka i prostorná komoda jsou v bílé barvě. Ozdobou království je nástěnná malba – modré a šedé trojúhelníky jsou pro malého syna ideálním objektem pro bohatou představivost, stejně jako nástěnná lampa či plyšový nosorožec. Pokojíček je zařízený velmi vhodně, aby nebyl přeplněný věcmi, ale sloužil jako místo na hraní a zároveň odpočinek. 

Jednoduché uspořádání obkladů je v konečném důsledku velmi působivé. Zdroj: Normless

V bytě je k dispozici jedna společná koupelna s toaletou a malé WC u obývacího pokoje. V koupelně můžete vidět kombinaci všech zmíněných barev. Jemné modré a šedé spolu se světlým dubem. V místnosti není vana, ale nechybí prostorný sprchový kout, kam se vejdou pohodlně i dva lidé. Druhá toaleta s umyvadlem je umístěna hned u obývacího pokoje a slouží k rychlé hygieně, popřípadě pro návštěvy. 

 

 

Fotogalerie:

 

Trendy jsou barevné dřezové baterie

 

 


You must be logged in to post a comment Login