Návštěvy bytů

Při rekonstrukci ponechali viditelné cihly i trámy: Výsledek je nad očekávání dobrý

Od   | 

Původně třípodlažní dům prošel náročnou rekonstrukcí, aby mohly vzniknout tři nádherné byty. Nádech industriálního stylu jim propůjčil originální vzhled, velká okna pak zase dostatek světla a vzdušnosti.  Změna v domě  je skutečně výrazná a práce architektů dopadla nad očekávání. Každý detail jednotlivých bytových jednotek je pečlivě promyšlen tak, aby se jejich obyvatelé cítili dobře a příjemně. Důraz je kladen na použité materiály, stylovost, byť se někomu se může zdát, že jsou byty poněkud strohé. Při bližším pohledu je ovšem nadmíru jasné, že všechno je jen promyšlený tah.

Rekonstrukce domu nabízí pohodlně bydlení hned pro několik rodin. Zdroj: MIRA architect

Obývací pokoj vyniká vzdušností a prostorem. Za pohled rozhodně stojí původní ponechaný strop s trámy. Přiznané cihly celý dojem ještě umocní, stejně jako neomítnutá stěna. Další vybavení už je tradiční. Dvě prostorné sedací soupravy s pohodlnými polštáři vybízí k posezení. Jelikož konkrétně v tomto bytě jeho obyvatelé příliš neholdují televizi, stačí jim jen malá obrazovka, postavená na malé skříňce. Kulatý konferenční stolek a praktické atypické křeslo dotváří industriální atmosféru. 

 

Variabilní pohovka vhodná i do malého bytu

 

Kuchyňský kout není příliš velký a zelené skříňky jsou možná oproti výrazným zdem trochu upozaděné, ale jde o záměr. Přiznané cihly jsou naprosto neotřelé a originální svým vzhledem. Uchvátí každého návštěvníka. Celou místnost doplňuje původní strop se závěsnými světly. Malý kulatý jídelní stůl se třemi židlemi ladí s kuchyňskou linkou a dvě barové židličky slouží k posezení hostů či členů domácnosti, když někdo další připravuje jídlo. 

Kuchyně je nevýrazná, to proto, aby vynikly okolní materiály . Zdroj: MIRA architect

Součástí kuchyně je odpočinková část se sedací soupravou a moderním stolkem. Velká místnost je chytře oddělená příčkou s prosklenou částí. Díky tomu je i v této části bytu dostatek světla. Jak jste jistě povšimli, v bytě chybí větší množství poliček, dekorací a jiných ozdobných věcí. Je to proto, že naturální styl je sám o sobě dostatečně výrazný a další ozdoby už by působily rušivě. Strohost tohoto bytu rozbíjí četné květiny, kterých je zde skutečně dostatek. 

 

 

Prostorná koupelna je charakteristická bílou dlažbou s tmavým spárováním. To je výrazné a koupelna díky tomu nepůsobí tak obyčejně a sterilně. Černá zde hraje celkově hlavní roli. Z tmavého kovu je i sprchová a umyvadlová baterie. Sanita zajímavě kontrastuje s prosklenými dveřmi s dřevěným obložením. Nechybí zrcadlo nad umyvadlem a bílá skříňka, která je nezbytná k uskladnění věcí.

Jednoduché bílé obklady zvýrazňuje tmavá spárovací hmota. Zdroj: MIRA architect

Zdroj: MIRA architect

Fotogalerie:

 

Obrovská nabídka křesel: Vybere si každý!

 

 


You must be logged in to post a comment Login