Návštěvy bytů

Byt s francouzskou elegancí: Vyniká výraznými akcenty, čistými barvami a přírodními materiály

Od   | 

Půvabný byt s malými modrými akcenty přináší do duše dokonalý klid. Jeho interiér byl výrazným způsobem inspirován francouzským stylem budovy, ve které se nachází. Majitelé dokonce ponechali původní dispozici, a tak po delší době navštívíme byt, který má striktně oddělené pokoje a v nich jasně vyznačené zóny.

Jídelní stůl byl zakomponován do obývacího pokoje. Zdroj: Birou de Arhitectura

Standardní 3+1 vyniká díky jednotnému stylu, jehož bylo docíleno díky celkové rekonstrukci. A tak je tu stejná dřevěná podlaha sjednocující interiér a celé zařízení v jednotném duchu. Vstupní dveře zůstaly zachovány z původní budovy, a přestože byla každé části haly věnována individuální pozornost, zároveň bylo dbáno i na celkový dojem a propojení všech detailů. Na vstupní halu pak navazuje pokoj, jehož hlavní a jedinou dekorací je klavír. Z haly se přes barevné skleněné dveře vchází taktéž do kanceláře. Ta je situována tak chytře, že poskytuje výhled do dalších místností a slouží zároveň i jako pokoj pro hosty. Právě proto, že je využívána multifunkčně, byly zvoleny prosklené dveře, které se jednoduše zavřou, když majitelé touží po soukromí. Mají ovšem ještě jednu funkci a tou je dostat co nejvíce světla do haly.

Bílou kuchyni rozveselují retro spotřebiče v něžné růžové barvě. Zdroj: Birou de Arhitectura

Obývací pokoj je propojený s jídelnou, ale nic to neubírá místnosti na vzhledu nebo prostoru. I zde kralují přírodní materiály a barvy. Nábytek připomíná staré časy, je dbáno především na jeho kvalitu a funkčnost. Sedací souprava v příjemné zelenomodré barvě není příliš výrazná, a přesto místnosti dominuje. Skvělou volbou je polstrování židlí, které je stejné jako na sedačce. Díky tomu nedochází k nevhodným kontrastům. Velká okna zajišťují dostatek denního světla, ale v případě potřeby je lze zakrýt modrými saténovými závěsy. Majitelé si nepotrpí na zbytečné dekorace a příliš mnoho vystavených věcí, což je v tomto prostoru více než patrné. 

Do kuchyně se vešel menší jídelní stůl. Zdroj: Birou de Arhitectura

Čistá bílá krása okouzlí na první pohled. Řeč je o kuchyni, která se architektům skutečně povedla. Na někoho může být bílé možná až moc, ale na nás působí velmi uklidňujícím a vyváženým dojmem. Celý koncept vhodně doplňují retro spotřebiče sestávající z trouby, digestoře a plynové varné desky. V kuchyni byly horní skříňky umístěny až ke stropu, což je současný moderní trend. Vznikne mnohem více prostoru pro uložení veškerého vybavení. 

Ač je jídelní kout součástí obývacího pokoje, toužili majitelé po posezení i v kuchyni. Romantická Francie se zde rozhodně nezapře. Oválný bílý stůl a stylové dřevěné židle se vzorovanými polštáři příjemně rozbíjí přílišnou strohost místnosti. Lavice pod okny láká k posezení, čtení knížky a příjemné relaxaci popřípadě hovoru s hostiteli. Stěna s přiznanými cihlami kolem prosklených dveří přispívá k nádechu romantiky a je jedním z výraznějších designových prvků. 

I ložnice se nese ve francouzském stylu. Zdroj: Birou de Arhitectura

Ložnice je určena především k odpočinku a relaxaci. Právě proto zde není zbytečně moc nábytku, televize ani jiná elektronika. Místnosti dominuje prostorná čalouněná postel s romantickým přehozem a bílé noční stolky. Příjemné chvíle s knížkou lze trávit v měkkém křesílku vedle postele ve stejném dekoru. Poslední navštívenou místností v prostorném bytě je neobvyklá koupelna, která rozhodně nezapadá do běžného konceptu moderních řešení. Není příliš velká, ale poskytuje veškeré pohodlí, které k očistě těla potřebujete. Sprchový kout je obložený tmavými dlaždicemi. Mnohem zajímavější je ovšem monolitické umyvadlo, které koupelně dodává osobitý styl. 

Malé koupelně dominuje solitérní umyvadlo. Zdroj: Birou de Arhitectura

Domov je v tomto případě skutečně místo, kde se schází celá rodina a vzájemně sdílí své pocity, naděje, činy a události, které se jim zrovna staly. Je to místo, kde by se měl každý cítit v bezpečí a chráněn. Tímto krédem se řídili architekti v tomto bytě naplno. Povedlo se?

 

Fotogalerie:

Mrkněte na nadčasová svítidla, které podpoří originalitu vašeho domova


You must be logged in to post a comment Login