Návštěvy bytů

Netradiční interiér: Surrealismus i ruční práce, každý si tu najde své

Od   | 

Nádherný vzdušný interiér s moderními prvky, které pohladí na duši a překvapí příjemným vzhledem. Výrazné zdobení, netradiční svítidla a různorodé uspořádání dělá z tohoto bydlení opravdu unikátní domov, ve kterém si ale každý najde to své. 

Hned po příchodu upoutá velkorysý hlavní obývací prostor spolu s kuchyňským koutem a jídelnou. Jedná se o velikou místnost s vysokým stropem, díky kterému tu bylo možné vybudovat pochozí rampu. Dominantou je masivní krb a šedá rohová sedací souprava lákající k posezení. Ořechové dřevo tvoří zajímavý kontrast s velkoformátovou dlažbou.

Prostorná kuchyně nabízí dostatek úložných prostor

Elegantní kuchyně s dřevěným dekorem je dostatečně velká a poskytuje potřebné úložné prostory na vybavení i potraviny. Součástí jsou vestavné spotřebiče i velká americká lednice. Spoustu místa nabízí také kuchyňský ostrůvek, který rozšiřuje pracovní zónu. Kuchyňská linka je vyvedena do tvaru U, přičemž jedna část slouží nejen jako plocha pro přípravu jídel, ale také plní funkci barového stolu se židlemi. Dostatek světla zajišťují bodová světla a tři závěsné lampy. V prostoru si nelze nevšimnout ocelových nosníků, které zdůrazňují lehký nádech industriálního stylu. Na ně navazuji velká okna s tabulovým členěním, tolik typická pro bývalé tovární haly.

Velký prostor dovolil navrhnout i prostornou kuchyni. Kromě standardní sestavy tu je prostorný ostrůvek a bar. Zdroj: Verdego Design Group

Milovníci umění

Součástí obývací části je velký dřevěný oválný stůl s moderními židlemi. Osvětlení zajišťují závěsná svítidla různých délek a tvarů. Majitelé milují umění ve všech  podobách, a tak na stěně nad stolem můžete obdivovat kolekci různorodých obrazů. K jejich vyniknutí přispívají i různé rámy a fakt, že jsou samy na velmi široké stěně. Ta je dekorována jemnou šedou stěrkou, dávající vyniknout samotným malbám, kresbám a fotografiím.

V prostoru se prolíná několik stylů. Výsledek působí neotřele. Zdroj: Verdego Design Group

Ložnice s krbem

Ložnice je opravdovým královstvím. Naproti prostorné posteli se nachází další krb zvýrazněný netradičním obkladem. Před ním je položený kusový kobereček v podobném designu. Houpací dřevěné křeslo nabízí prostor k odpočinku, kdykoliv je potřeba. Posuvnými prosklenými dveřmi vychází majitelé na terasu, z níž je příjemný výhled do okolí. 

Ocelové nosníky byly ponechány i v ložnici. Díky nim je útulný dojem trochu potlačen. Zdroj: Verdego Design Group

Malá, ale příjemná pracovna

Pracovna je nezbytnou součástí domu, proto aby co nejvíce zanikla, schovali ji majitelé za posuvné dveře s nepřehlédnutelným obrazem. Ten je ručně namalován na přání majitelky, která se ráda obklopuje uměním. Přírodní motiv pak vnáší do domova více pozitivní energie. Samotná pracovna je zařízena jednoduše, nechybí dřevěný stůl a prostorné police k uložení potřebných věcí a menších dekorací.

Díky ruční malbě dveře splynou s interiérem. Práce je tak ponechána “stranou od domova”. Zdroj: Verdego Design Group

Ručně malované tapety berou dech

Nevšední podívanou najdeme v “dámském budoáru”, který ale není typicky růžový. I tak je na první pohled zřejmé, že prostor patří ženě. Výrazná tapeta, rovněž ručně malovaná, utváří celkový charakter, který nikoho nenechá na pochybách, že majitelka se výrazných dekorací nebojí. Dřevěná stolička s polštářky působí v prostoru velmi mile a příjemně. 

Výrazná tapeta přináší život do dámského prostoru. Zdroj: Verdego Design Group.

Koupelna vás překvapí

Dominantou koupelny a toalety je dozajista výrazně ilustrovaná malovaná tapeta hned vedle toaletní mísy. Tvoří příjemný kontrast s neutrálně zbarveným zbytkem zdí i podlahou. Bílou keramiku rozjasňují mosazné prvky, jako je baterie, koupelnové doplňky a zrcadlo. Všimněte si toalety, která je podle současných trendů vybavená bidetovou sprškou, a poskytuje tak maximální hygienu.

Netradiční tapetu najdeme i v koupelně. Zdroj: Verdego Design Group

Fotogalerie:

Navštivte s námi půvabnou hájenku


You must be logged in to post a comment Login