Návštěvy bytů

Bydlení maximálně propojené s přírodou: V zimní zahradě mají obývák a nemůžou si to vynachválit

Od   | 

Velkým plusem tohoto hezkého domu je sice nevelká, ale krásně vzrostlá zahrada, kterou zdobí kombinace stromů, rostlin v květináčích, na vyvýšených záhonech i volně v trávníku, čímž je opticky „zeleno“ hned v několika výškových úrovních. Navíc je interiér s pěknými výhledy do zahrady maximálně propojen, takže bydlet v takovém domě je jedním slovem radost.

Plot má stejný odstín jako okenice. Zdroj: Zdroj: Tallerd Arquitectura

Na první pohled nás zaujme nevšední tvar domu, který nám může připomenout třeba vlaštovku s rozepjatými křídly. Hlavní část je patrová a dvě šikmé střešní plochy se sbíhají opačně, než jsme zvyklí, uprostřed nikoliv s nejvyšším, ale s nejnižším bodem. Na jedno z křídel navazuje ještě jedna přízemní část. Srdcem celého domu je však prosklená přízemní část, tvořící „trup vlaštovky“, kde má rodina kuchyň a obývací posezení s dvěma přímými vstupy na zahradu ze dvou protilehlých stran – takže v létě je propojení se zahradou dokonalé a lze sedět v závětří, suchu, ale přitom na čerstvém vzduchu. Navzdory nevšednímu tvaru na nás dům nepůsobí „divoce“, nevkusně, nenarušuje nikterak tvář okolní krajiny a zástavby. Velkou měrou se na tom podílí uměřená barevnost, sestávající v podstatě jen z krémové barvy a odstínu dřeva na okenicích. Jemný dekor ve tvaru cihly zdobí spodní část domu.

V kurzu jsou římské rolety a plisé. Jak na ně?

Bílá a dřevo v hlavní roli 

Interiér domu je velmi světlý, ačkoliv nepočetná okna v patrové části domu, navíc ještě zakrytá typickým dřevěným stíněním, mohou budit dojem opaku. I uvnitř zcela převládá bílá barva, kombinovaná se dřevem, které je uvnitř kromě klasického využití na nábytku užito například i na schodišti, podhledech a stropech. Velmi dekorativně a zajímavě působí dřevěné rámy oken s přiznanou strukturou dřeva. Ta je využita například i na krásné desce jídelního stolu z masivu. Kuchyň na míru má podobu podlouhlé linky se samostatným pracovním ostrůvkem. Světlounký odstín a naprosto neznatelný dekor spolu se skutečností, že nesahá až do stropu, ji činí jemnou, až subtilní.

Srdcem celého domu je prosklená část. Zdroj: Tallerd Arquitectura

Posezení u kamen 

Za pozornost stojí obývací posezení. Jeho centrem jsou krbová kamna, která v chladnějších měsících roku místnost dokonale ohřejí a potěší sedící i pohledem na plameny. Televizní obrazovku byste zde naopak hledali marně, ta si s životním stylem rodiny příliš nerozumí. Samotnému posezení kralují pohodlná křesla v příjemných přírodních odstínech a materiálech, nalezneme zde také jednoduchý konferenční stolek v provedení nelakovaného světlého dřeva a prostornou béžovo šedou sedačku. Vedle krbových kamen jsou nízké skříňky pro ukládání nezbytností. Pro kontrast a také kvůli teplejším barevným tónům, aby celek nepůsobil příliš studeně, je zde umístěn veselý a pestrý kusový koberec či dekorační polštářky s hravým pruhovaným dekorem. 

Posezení rozzářil hravý koberec. Zdroj: Tallerd Arquitectura

Fotogalerie:

Oživte svůj domov zajímavými svítidly


You must be logged in to post a comment Login