Dětské pokoje

Budí se dítě ze spánku a nesoustředí se na učení? Stačí změnit pár drobností v jeho pokoji a máte vyhráno

Od   | 

Věděli jste, že Feng shui může mít pozitivní vliv také na chování dětí? Například pokud se v noci budí, nechce spát samo v pokoji, nevydrží u jedné věci, nebo není soustředěné a nechce se učit. Pár správně změněných maličkostí mu může tyto problémy vyřešit a vám usnadní život.

I dětské pokoje může ovlivnit Feng-šuej. Zdroj: Home Style

Zaměřte se na spací zónu

Stejně jako u dospělých je i u dětí nejdůležitější spánek, a proto začínáme právě u postele. Tu bychom neměli umístit do hlavního proudu energie. Tedy například přímo mezi okno a vstupní dveře, nebo mezi okna, jsou-li proti sobě. Jednoduše si představte, že oknem vchází do prostoru energie a ta proudí zpravidla směrem ke dveřím, nebo protějšímu oknu. A právě v této pomyslné linii, by lůžko rozhodně nemělo být. Zde je  totiž energie poměrně nestabilní, a proto může být narušován také dětský spánek. Zároveň by hlava během spánku neměla směřovat na severovýchod. Špatné energii dokážou zabránit i postele s vyšším čelem, nebo bočnicemi. Odborníci doporučují na postel nainstalovat případně i nebesa, do kterých se večer může celá postel zahalit. Vsadit můžete také na lapače snů, ale nikdy ho neumísťujte přímo nad spící dítě. 

Postel by neměla být umístěna pod oknem a naproti dveřím.
Zdroj: Ikea

Jak z okoukaných polštářků, záclon a závěsů udělat nové?

 

I barvy chování výrazně ovlivní

Dětský pokoj by rozhodně neměl být nudný a smutný, proto jsou různé barvy určitě na místě. Je však potřeba se vyhnout sytým, křiklavým barvám ve velkých plochách. Ty je snazší zakomponovat doplňky a drobnými detaily. Naopak dejte přednost barvám v pastelových, decentních odstínech. Správně zvolené barvy mají vliv na chování dítěte a dokážou je ovlivňovat. Neposedné děti, které se snadno rozptýlí a nevydrží u učení, dokáže zklidnit modrá nebo žlutá barva. Máme-li ale doma spáče, který není příliš aktivní, lze jeho energii podpořit příjemnou oranžovou či zelenou. 

Barvy volte spíše pastelové, decentní. Zdroj: Primalex

Omezte elektroniku

Přestože v dnešní době nelze z dětských životů zcela odstranit elektroniku, je možné ji alespoň trochu omezit. Elektronická zařízení jsou pohlcovači energie a alespoň večer před spaním je vhodné je přikrýt například dekou. Případně alespoň dohlédněte na to, aby dítě neusínalo s telefonem nebo jinou elektronikou v ruce a během noci ji nemělo blízko u hlavy. 

Lůžko můžete shora ochránit nebesy. Dítěti se bude lépe spát, bude se totiž cítit v bezpečí. Zdroj: Domestav

Pozor na dekorace

Zejména větší školáci mají v určitém věku tendenci si pokoj zdobit nevhodnou dekorací, která v nich může vyvolávat a podporovat agresi. Do pokoje můžete zakomponovat symbol draka, který symbolizuje sílu a moudrost. Pokud si dítě nechá do pokoje umístit obraz vědce či génia, mohl by v něm podpořit chuť učit se a vzdělávat se. Podpořit umí také ametysty, které zároveň vytvoří originální dekoraci. 

Dekorace by neměla být agresivní. Zdroj: Tina Rugelj

Kam pro lampu na pracovní stůl?

Umístění pracovního stolu

Pokud potřebujeme školáka udržet u stolu, měl by být správně umístěný. Zde platí podobná pravidla jako u situování postele. Dříve se většinou stoly umísťovaly přímo pod okno, zády ke dveřím – to ale není podle feng-šuej vhodné. Ideální je stůl situovat tak, aby mělo dítě za sebou pevnou zeď, nebo alespoň skříňku a aby zároveň vidělo na dveře a ideálně z okna. Také je potřeba odstranit z blízkosti psacího stolu plné police hraček, které děti mohou svádět k hraní místo učení. 

Umístění pracovní stolu je důležité. Nemělo by být zády ke dveřím.
Zdroj: Delso interiéry

Zdroj: Alena Topinková – poradkyně Feng shui, Feng shui – změna k lepšímu

 

Fotogalerie:

 

Kuchyňská baterie, kterou snadno ovládají i děti

 

 


You must be logged in to post a comment Login