Články

Betonová stěrka: Jak na její údržbu, kam se hodí a z jakých barev si vyberete?

Od   | 

Betonová stěrka patří k jednoduchým způsobům, jak dopřát svému interiéru jinou atmosféru. Váš domov bude útulný, ale přesto moderní. A díky tomu, že se jedná o nadčasové řešení, vám vydrží spousty let. Tento „betonový“ vzhled se hodí jak do prostor zařízených moderně, tak i do těch, kde na vás z každého rohu dýchá kus historie. Víte, kam se betonová stěrka hodí a z čeho si můžete vybírat?

Ukázka použití na obložení krbu v rodinném domě. MALDECOR BETON

Zvolíte-li šedý odstín, můžete do nátěru vnést strukturu. Zdroj: Maldecor beton

Jak na výběr designu betonové stěrky

Velkou výhodou betonové stěrky je fakt, že můžete svoji stěnu vyzdobit nejrůznějšími dekory a efekty – a to za použití nejrůznějších uměleckých technik. Jak se říká: „Sto lidí, sto chutí.“ Nikomu se nelíbí všechno a v tom je kouzlo betonové stěrky – na světě je tolik technik, že si vybere každý tu, která se mu bude líbit nejvíce.

Stěrky lze různě pigmentovat, výsledkem jsou desítky odstínů. Při tvorbě si lze hrát s reliéfem, strukturou, leskem, hladkostí, ale i gletováním. Při použití lesklého laku bude výsledná stěna vypadat luxusněji, nemluvě o příjemné patině. Pokud ji ponecháte v matu, zachová si svůj surový vzhled.

Do stěrky je možné přidat barevný pigment. Zdroj: Canstockphoto

Kam se hodí betonová stěrka?

Betonová stěrka se hodí jak do vaší ložnice, tak i do více namáhaných prostor, jako jsou kuchyně či předsíně. Pokud bude stěrka opatřena také speciální úpravou, nic vám nezabrání kochat se její krásou také v koupelně.

Kromě stěn, kde vypadá dobře, ji můžete použít také na podlahách, kde s ní můžete snadno vymezit dané prostory – například kuchyň od obývacího pokoje nebo sprchový kout od zbytku koupelny, stěnu kolem krbu od zbytku prostoru. Hezky se bude vyjímat také na stěnách u schodiště. Pokud ji použijete v menším množství v celém interiéru, bude prostor vypadat příjemně sjednoceně.

Betonové stěrky jsou v kurzu řadu let. Není divu, protože modernímu interiéru skutečně sluší. Zdroj: Němec

Betonová stěrka jako trend posledních let

Velkou výhodou šedé betonové stěrky je její nadčasovost (šedá je oblíbená už několik let) a snadné kombinování s dalšími barvami. Právě šedou můžete kombinovat téměř s čímkoliv, záleží jen na vašem vkusu. Co se týče materiálů, betonová stěrka si skvěle rozumí se dřevem, ale klidně i s teplejšími odstíny keramické dlažby, marmolea či vinylu.

Betonová stěrka může být i barevná

Jestli se vám představa betonové stěrky líbí, ale šedá barva pro vás není tím pravým ořechovým, můžete využít možnosti pořídit si stěrku v nejrůznějších odstínech kromě bílé (na to jsou zase jiné povrchové úpravy). Kvalitní betonová stěrka je v základu šedá, do ní se pak přidávají anorganické pigmenty. Barva vaší betonové stěrky tak může být shodná třeba s obklady či barvou pohovky. Do směsi je možné přimíchat také metalické či perleťové lazury.

Jedinečná struktura v kombinaci se zlatým leskem. MALDECOR BETON

Vybírat můžete dokonce i z metalických odstínů. Zdroj: Maldecor beton

Betonová stěrka není vhodná jen k použití v interiéru, ale rovněž v exteriéru – zdobit může jak fasádu vašeho domu, tak i různé zídky, komíny, sokly či garáž. V interiéru ji můžete opatřit vhodnou povrchovou úpravou, která umožní její použití v koupelně, kde je vlhko a v kuchyni, kde je mastnota. Vodou omyvatelnou stěrku můžete otírat vlhkým hadříkem a nic se jí nestane.

Jak na údržbu betonové stěrky?

Údržba betonové stěrky je jednoduchá. Je to bezespárový povrch, který oceníte zejména při úklidu koupelny. V interiéru ji můžete otírat vlhkým hadříkem, v koupelně či na toaletě můžete použít dezinfekční prostředek, který omyjete teplou vodou.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login