Inspirace

Barevné trendy pro interiérový design 2021: Letí kontrast a syté odstíny

Od   | 

V roce 2021 budou hitem zemské tóny modrého moře, žlutá, šedá nebo nekonečné odstíny zelené. K nim přidejte ještě uklidňující tóny béžové a hnědé. Všechny tyto barvy v interiéru vytvoří pocit bezpečí a podpoří naši touhu po opětovném spojení s přírodou.

Každý z nás se doma potřebuje cítit bezpečně, pohodlně a příjemně. V poslední době je to mnohem důležitější než kdy jindy. Upravte si domov tak, abyste v něm našli harmonii a útočiště. Právě proto jsou palety barev pro rok 2021 navržené prognostikem trendů a malířskými společnostmi inspirovány přírodou.

Nezničitelná šedá a pantone yellow

Letošními barvami roku je kombinace žluté se šedou. Zdroj: Canstockphoto

Šedá barva je neutrální, dobře se kombinuje s dalšími barvami a působí velmi elegantně. Její předností je široký rozsah tónů od perlově šedé až po olověnou šedou. V letošním roce budou zářit odstíny Illuminating a Ultimate Gray, které lze použít samostatně či společně, nikoli ve stejném poměru. Rovnováha mezi těmito barvami může být různá a díky tomu získáte pokaždé trochu jiný vzhled a atmosféru v interiéru. Šedou můžete použít na povrchy, nábytek a doplňky. Je to perfektní základ pro jakýkoli pokoj v domě. Ústav Pantone zvolil pro letošní rok jako ideální barvu žlutou a nejlépe v kombinaci právě s šedou. Tvoří skvělou kombinaci, kdy žlutá vyjadřuje energii a pozitivitu, zatímco druhá barva působí konkrétněji a pevněji. Jejich spojení povzbuzuje a předává poselství síly a naděje.

Tóny země

Zemité tóny pravděpodobně nikdy nevyjdou z módy, i letos si drží prim. Zdroj: Primalex

Nejčastější chyby při věšení záclon a závěsů

Béžová, hnědá, cihlově červená a další teplé zemité tóny patří taktéž v roce 2021 do interiérového designu. Vyjadřují mír a bezpečí. Odkazují na naší planetu, na ruční výrobu předmětů a návrat ke kořenům. Tak trochu se snaží upozadit současné uspěchané životy, které většina z nás žije.

Modrá se nikdy neokouká

Modrá je ideální do ložnice. Uvolňuje a pomáhá relaxovat. Zdroj: Hästens

Modrá patří v letošním roce mezi top barvy. Není to nic překvapujícího, protože v nás vzbuzuje pocity klidu, relaxace a pomáhá v koncentraci. Osvobodí vaši mysl a evokuje nekonečný horizont moře a oblohy. Když chcete začít znovu volně dýchat, volte právě tuto barvu, která byla zvolena jako barva Pantone pro rok 2020. Modrá je velmi univerzální a dá se velmi dobře kombinovat s různými barvami a materiály. Přizpůsobí se interiérům v klasickém i moderním stylu.

Všechny odstíny zelené

Zelená připomíná přírodu a je dost pravděpodobné, že i v dalších měsících pro nás budou chvíle v přírodě stále důležitější než kdy jindy. Je jedno, kterou zvolíte. Ať už je to intenzivní barva listů nebo měkčí šalvěj, je zelená nejlepší volbou pro propojení s přírodou. Má pozitivní dopad na naše zdraví a oživí kterékoliv místo v interiéru. Je mnoho příležitostí, jak ji využít. Od povrchů po nábytek a doplňky.

Zelenou můžete do domova dodat i pomocí květin, zdroj: Moroso

Fotogalerie:

Dopřejte si nevšední svítidla – oživí každý interiér

 

 


You must be logged in to post a comment Login