Návštěvy bytů

Architektka využila Genius Loci: Klasický styl zkombinovala s moderním – výsledek působí originálně

Od   | 

Při rekonstrukci novorenesanční budovy v centru Prahy se návrhu jednoho bytu ujala architektka Markéta Killi, která navázala na koncept původní budovy a v interiéru umně propojila klasické prvky s moderními. Nejen díky tomu, ale i dotažením drobností do nejmenšího detailu, dovedla domov k dokonalosti. Ostatně přesvědčte se sami.

Do obývacího pokoje byla zvolena rozkládací sedačka Eclisse, doplněná o minimalistické konferenční stolky Maggio a Ovidio. Zdroj: Casamoderna

V nevelkém bytě o dispozici 2+kk architektka zachovala klasické prvky, které elegantním způsobem propojila s moderním designem. Výsledkem je harmonický interiér dokonale přizpůsobený městskému životu. Hlavními dominantami celého prostoru jsou prosklené dveře, dubové parkety a okna s kazetovými obklady, díky kterým je zde dostatek světla a byt tak působí vzdušným dojmem. Díky využití barevných elementů tyrkysové a zelené se navíc architektce podařilo vnést do realizace rafinovanost a mladistvou energii. Při výběru nábytku se soustředila především na nadčasové kousky splňující ty nejvyšší nároky, které skvěle zapadly do celkového konceptu.

Aby bílá sestava nepůsobila sterilně, je kombinována se dřevem. Zdroj: Casamoderna

Než se ale pustila do zařizování, bylo nutné upravit byt dispozičně. Byt je využíván víkendově, a tomu odpovídá i jeho pojetí. Podle současného trendu byl propojen obývací pokoj s kuchyňským koutem, v blízkosti nechybí jídelní stůl. Ten je nejen kvůli většímu využití prostoru kulatý, zároveň tento tvar skvěle zapadá do celkového konceptu. Samotnou kuchyni představuje menší sestava jejíž úložný i pracovní prostor rozšiřuje kuchyňský ostrůvek. Ten má směrem z obýváku barový pult, který je možné využívat pro rychlé občerstvení a zároveň zamezuje přímému pohledu do kuchyně. Sedací souprava umístěná nedaleko kuchyně je situována směrem k televizi a poskytuje nejen pohodlné posezení, ale zároveň je i místem pro přespání návštěvy. Její součástí je integrované dvoulůžko. Toto srdce bytuje odděleno prosklenými posuvnými dveřmi od chodby, ze které se vchází do ložnice.

U luxusní postele řady Royal Sleeper vsadila architektka na dominantní, vysoké čelo Freya. Zdroj: Casamoderna

Při rekonstrukci také navrhla architektka vstup do koupelny a šatny přímo z ložnice, což je pro užívání bytu komfortnější. Samotná ložnice je navržena jednoduše, dominantním prvkem tu je postel s vysokým čelem doplněná o lavici v nohách. Místnost zútulnila dřevěná podlaha, tapeta v teplých tónech a koberec v patinovém designu. Špaletová okna se zdobným krytím topení dotvářejí celkovou atmosféru, stejně jako římské rolety v zemitých tónech. Nevelkou koupelnu opticky prosvětluje světlý obklad a dlažba. Ke vzdušnému efektu přispívá i zástěna z čirého skla sprchového koutu walk-in.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login