Ložnice

Aby se vám spalo jako v bavlnce aneb které materiály povlečení jsou na zimu tou nejlepší volbou

Od   | 

Každý z nás chce spát kvalitně a pohodlně. A právě pohodlí se z našich postelí občas vytrácí právě během zimy, kdy nám je pod obyčejným bavlněným nebo polyesterovým povlečením chladno. Naštěstí pro vás, tento problém má snadné řešení. Řekneme vám, která povlečení vás zahřejí i během nejchladnějších nocí.

Bavlněné povlečení je vhodné na celoroční užívání. Zdroj: Unsplash

Zima s sebou nepřináší jen krásnou bílou sněhovou nadílku, ale také pocit chladu. A ten se u mnohých dostavuje nejen večer či po ránu, ale především v průběhu noci. I proto je třeba tomuto ročnímu období přizpůsobit povlečení, do kterého oblékáme své přikrývky a polštáře. A na jaké povlečení je třeba zaměřit svoji pozornost? Především na takové ložní prádlo, které bude mít hřejivé vlastnosti. A těmi disponuje hned několik materiálů. Které to jsou?

 

Proč LED patří do ložnice?

 

Mikroplyšové povlečení

Zkuste si vzpomenout, jak hebký uměl být kožíšek u vašich plyšových hraček z dětství. A teď si představte povlečení, které bude hebké úplně stejně, možná dokonce i víc. Přesně takový je mikroplyš. Tento materiál se pyšní výbornými hřejivými vlastnostmi, navíc je poměrně odolný vůči nečistotám.

Mikroplyšové povlečení vás zahřeje nejvíc. Zdroj: Unsplash

Ačkoliv je mikroplyšové oblečení těžší než obyčejná bavlna, po vyprání velmi rychle schne. Mikroplyš je syntetický materiál, který nepouští svá vlákna. A co víc? Nebudete jej muset žehlit. Je vhodné pro zimomřivé osoby, ale i ty, kteří nechtějí ve své ložnici příliš topit.

Flanelové povlečení

Pokud si chcete vsadit na klasiku a dáváte přednost přírodním materiálům, je pro vás trefou do černého flanelové povlečení. Flanel se vyrábí z hustě česané bavlny s vyšší gramáží, v zimě je velmi oblíbený již několik desítek let – a to právě kvůli svým hřejivým vlastnostem. Ačkoliv jde o hřejivý materiál, zachovává si spoustu vlastností bavlny: savost, prodyšnost, ale i odolnost. Flanel můžete používat také ve formě košile či pyžama. Zahřeje vás vždy a všude.

Flanel je v zimě velmi příjemný. Zdroj: Unsplash

Máte v ložnici skutečně tmu?

 

Bavlněné povlečení

Klasikou je i nadále bavlna, na světě je spousta těch, kteří nedají na pravé bavlněné povlečení dopustit. Pokud si chcete nechat klasiku v podobě organické bavlny na letní měsíce, v zimě vám můžeme doporučit zejména bavlněný satén.

Ten je známý svojí schopností termoregulace. Zatímco v létě vás bude příjemně chladit, v zimě vás zahřeje. Při výběru bavlněného povlečení si dejte pozor na složení. Syntetické příměsi by mohly snižovat hřejivost tohoto povlečení.

Když bavlna, tak stoprocentní. Nenechte se nachytat. Zdroj: Unsplash

Hedvábí

Tento materiál vás nezahřeje stejně jako mikroplyš, ale potěší alergiky. Hedvábné povlečení je nejen luxusní a velmi příjemné na dotek. Současně je hypoalergenní, proto alergikům uleví během spánku, kdy je nebude nic dráždit.

Vybírejte i prostěradlo

Nemá smysl kupovat teplé povlečení, když vám bude zima na posteli jako takové. I proto své zásoby povlečení doplňte v zimě o kousky z mikroplyše, zahřeje vás i froté prostěradlo.

Velmi podstatný je výběr prostěradla.
Zdroj: Natuzzi Italia

Jak se spí na bylinkách?

 


You must be logged in to post a comment Login