Inspirace

7 skvělých nápadů na zimní dekoraci

Od   | 

Venku mrzne až praští, tak proč toho nevyužít trochu netradičně? Zapojte své kreativní ručičky a vytvořte si okouzlující dekoraci, kterou ozdobíte balkon, vstupní dveře nebo zimní zahradu. Je to jednoduché, levné a zapojit můžete i své děti.

Spojte kreativitu s odpolední procházkou v přírodě: nasbírejte větvičky a šípky, které ještě zbyly na keřích. Doma je dejte dokola na dno hrnce nebo formy na bábovku, zalijte vodou a nechejte zamrznout. Výsledek vás příjemně překvapí.

Místo větviček můžete použít třeba zelené kapradí, které v tomto čase pořídíte zřejmě jen v květinářství, ale v kombinaci s červenými plody bude výsledek perfektní. Doprostřed postavte svíčku a originální svícen je na světě.

Šípky s jehličím, o které ani teď v zimě není nouze, budou vypadat také působivě. Dekoraci zavěste na barevnou stuhu a umístěte na jakékoliv místo, kde vám bude dělat radost.

Z červených plodů si můžete vyrobit i originální svícen, který si určitě najde své místo u balkonových dveří nebo na zahradě ve sněhu. Světlo svíčky vytvoří skrze vrstvu ledu nádherný efekt.

Jako formu můžete použít třeba květináč a místo červených plodů, jehličí a listí pro změnu sezónní ovoce. Pomeranče nebo kaki dnes bez problémů koupíte v každém marketu. Z výsledku se budete radovat.

Pokud vaše fantazie nezná hranic, použijte barvy! Jednoduše si svůj zamrzlý svícen namalujte, nebo do ještě nezamrzlé vody přimíchejte vaši oblíbenou barvu a nechejte se překvapit, jaké motivy mráz vytvoří.

Do pečicí formy ve tvaru srdce dejte vaši oblíbenou květinu, zalijte vodou a nezapomeňte ponořit provázek, díky kterému pak vaši zmrzlou krásu budete moct pověsit na strom na zahradě nebo ven za okno. Jednoduché, ne?

Související články:

Prosvětlený mramor

Zásuvky na zahradu

Nemáte zahradu? Nevadí, vysaďte stromy uprostřed obýváku!

Co ovlivňuje cenu kuchyně?

Jak plánovat zahradu. Část první.

 

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *