Inspirace

7 skvělých nápadů na zimní dekoraci

Od   | 

Venku mrzne až praští, tak proč toho nevyužít trochu netradičně? Zapojte své kreativní ručičky a vytvořte si okouzlující dekoraci, kterou ozdobíte balkon, vstupní dveře nebo zimní zahradu. Je to jednoduché, levné a zapojit můžete i své děti.

Spojte kreativitu s odpolední procházkou v přírodě: nasbírejte větvičky a šípky, které ještě zbyly na keřích. Doma je dejte dokola na dno hrnce nebo formy na bábovku, zalijte vodou a nechejte zamrznout. Výsledek vás příjemně překvapí.

Místo větviček můžete použít třeba zelené kapradí, které v tomto čase pořídíte zřejmě jen v květinářství, ale v kombinaci s červenými plody bude výsledek perfektní. Doprostřed postavte svíčku a originální svícen je na světě.

Šípky s jehličím, o které ani teď v zimě není nouze, budou vypadat také působivě. Dekoraci zavěste na barevnou stuhu a umístěte na jakékoliv místo, kde vám bude dělat radost.

Z červených plodů si můžete vyrobit i originální svícen, který si určitě najde své místo u balkonových dveří nebo na zahradě ve sněhu. Světlo svíčky vytvoří skrze vrstvu ledu nádherný efekt.

Jako formu můžete použít třeba květináč a místo červených plodů, jehličí a listí pro změnu sezónní ovoce. Pomeranče nebo kaki dnes bez problémů koupíte v každém marketu. Z výsledku se budete radovat.

Pokud vaše fantazie nezná hranic, použijte barvy! Jednoduše si svůj zamrzlý svícen namalujte, nebo do ještě nezamrzlé vody přimíchejte vaši oblíbenou barvu a nechejte se překvapit, jaké motivy mráz vytvoří.

Do pečicí formy ve tvaru srdce dejte vaši oblíbenou květinu, zalijte vodou a nezapomeňte ponořit provázek, díky kterému pak vaši zmrzlou krásu budete moct pověsit na strom na zahradě nebo ven za okno. Jednoduché, ne?

Související články:

Prosvětlený mramor

Zásuvky na zahradu

Nemáte zahradu? Nevadí, vysaďte stromy uprostřed obýváku!

Co ovlivňuje cenu kuchyně?

Jak plánovat zahradu. Část první.

 


You must be logged in to post a comment Login