Návštěvy bytů

2+kk v duchu mořské hlubiny a tajuplné džungle

Od   | 

Uhádnout záliby majitelů tohoto bytu není těžké. Nebude to trvat dlouho a brzy se možná přestěhují někam do srdce divoké přírody, na pobřeží nekonečného modrého oceánu; ale zatím si alespoň vyzdobili byt v tónech modré, vzorech hladiny či podmořského světa a neotřelými dekoracemi z živých květin.

Absence běžné předsíně zvětšuje obytnou plochu. Zdroj: Studio Projekt

Byt je sice malý, ale vzdušný, ale zároveň se zde neopakuje nešvar některých menších bytů, a sice absence jakékoliv předsíně. Zde je prostor od kuchyně oddělen jednoduchou příčkou, proto si člověk nepřipadá, že v botách vchází přímo “do hrnce”. Nechybí ani skříň se zrcadlem na uložení potřebných věcí a kontrolu vizáže před odchodem. Netypická lesklá úprava dveří dodává nudnému vstupnímu prostoru, kde se jinak nedá nic moc vymyslet, šťávu a šmrnc.

V lesku a mramoru

Kuchyně je oddělena promyšleným způsobem zmíněnou příčkou a pultem, který slouží jako jídelní pult, přesto však zůstává opticky součástí celého prostoru, a nedochází tak ke zbytečnému vizuálnímu zmenšování. Kuchyně je luxusně provedena a je zvolen praktický tvar písmene “L” se skříňkami až do stropu, které jsou v takto menším bydlení prakticky povinné kvůli dostatku úložného prostoru. Kombinace šedé a bílé je sázkou na jistotu. Záda kuchyně jsou v provedení mramorového dekoru, což celek posouvá směrem k luxusnějším výšinám a designovějšímu dojmu. Do ostrůvku se vešla i vinotéka – jak praktické! Pro milovníky lahodného ušlechtilého moku je vše ihned při ruce pro pozdně večerní rozhovor o ročníku, vůni a barvě.

Aby návštěvník “nevpadl” přímo do kuchyně, je částečně oddělena příčkou. Zdroj: Studio Projekt

Voda všude

Obývacímu pokoji dominuje stěna v barvě a vzoru, který jednoznačně evokuje odlesky slunce na tmavé, modré hladině moře zčeřené jemným pobřežním vánkem. Když do zdi zasvítí slunce z francouzských oken, dojem, který umocňují dvě decentní dekorativní plachetničky,  je dokonalý. Na zdi je umístěn televizor, ale člověka skoro napadá, že snění o moři na pohodlném šedém gauči se sklenkou vína z domácí vinotéky je lepší než sebezajímavější detektivka. Pokoj díky minimalistickému obsazení nábytkem působí veliký a modré stylové křeslo dekoruje jeho námořnický styl.  Místnost je zajímavě osazena LED světly v podhledu a sestava je doplněna výrazným dekorativním světlem a malbou, jejímž hlavním prvkem je – jak jinak  – voda.

Barva mořské hlubiny se prolíná celým bytem. Zdroj: Studio Projekt

V ložnici jako v džungli

V ložnici se prozměnu ocitáme uprostřed smaragdově zelené džungle, utápějící se místy až v černočerné tmě, kde tušíme problesky slunce v neprostupné změti lián a zelenomodrou zrcadlící se na hladině nějaké tůňky – alespoň tak působí dominantní barva a motiv v jinak velmi jednoduché ložnici. Živé orchideje a subtilní, zvlněná svítidla dokreslují celkový dojem. Součástí ložnice je objemná šatní skříň se dveřmi opatřenými zrcadly, které prostor opticky zvětšují. I postel působí dostatečně prostorně, přesto, že je jinak místnost poměrně malá, najde se v ní vše potřebné včetně maličkých nočních stolků na nejnutnější noční potřebnosti.

Ložnice se nese v duchu tajemné džungle. Zdroj: Studio Projekt

Koupelna ozdobou bytu

Velká koupelna působí v malém bytě vždy velmi dobře a pozvedá ho o úroveň výše, tím spíše, že čekáme spíše nacpaný “krcálek”, jaký známe z původních panelových bytů. Sázka na to věnovat část drahocenného prostoru této místnosti je tak většinou nadmíru správnou volbou. Tapeta ve sprchovém koutu nás přenese díky vzoru břečťanu tentokrát kamsi do romantického zahradního zákoutí u staré, porostlé zdi. Světlý obklad hezky ladí k podlaze a nábytku v teplém tónu dřeva. Přívětivě působí i kulaté zrcadlo, působivě odrážející světlo z nestejně vysoko zavěšených stínidel. Díky tomu, že skříňka visí na zdi, vše působí opticky větší a umožňuje to také velmi pohodlný úklid. Luxusní provedení umyvadla doplňuje praktická a krásná podomítková baterie.

Exotická dekorace nechybí ani v koupelně. Zdroj: Studio Projekt

Fotogalerie:

Zdroj: Studio Projekt

 

Čím dobře uklidit?


You must be logged in to post a comment Login