Doplňky do bytu

Jak zútulnit bydlení za pomoci obrazů

Od   | 

Obrazy jsou jednoduchým způsobem, jak můžete dodat svému domovu na příjemné atmosféře. Nejen, že zaplní prázdné zdi, ale také vám zvednou náladu pokaždé, když se nebudete cítit dobře. Víte ale, jak obrazy použít tak, abyste neudělali více škody než užitku?

Zvolíte-li dřevěný rámeček dbejte na to, aby ladil s ostatními dřevěnými povrchy v místnosti. Zdroj: EGLO Living

Jak na výběr obrazu do interiéru?

Při výběru vhodného obrazu do interiéru nezohledňujte jen svůj vkus, ale také další aspekty. Mezi ně patří zejména velikost obrazu. Dále pak barevné ladění a tématika. Dále byste měli vybrat konkrétní místo, kam obraz zavěsíte. Bude s rámem, nebo bez něj? Bude jeden? Nebo jich bude víc?

Velikost stěny hraje svoji roli

Pokud máte k dispozici větší stěny, je vhodné zaměřit se na větší obrazy, případně na několik menších. Prostor je třeba využít na maximum a jeden malý obraz by na něm zanikl. Nezapomínejte na to, že čím výraznější motiv na obrazu budete mít, tím více prostoru kolem sebe bude potřebovat. Jen tak pořádně vynikne.

Zlatý rámeček působí velmi elegantně. Zdroj: EGLO Living

Myslete také na zbytek interiéru

Obraz by měl vždy ladit se zbytkem interiéru. To neznamená, že se na něm musejí nacházet všechny barvy, které máte doma. Podmínkou však je, aby byl obraz nějakým způsobem propojený se zbytkem prostoru. Mohou na něm být prvky shodné s motivem na koberci, ale klidně i na pohovce či textiliích.

Co na obrazu bude?

V neposlední řadě je třeba zohlednit téma obrazu. Dáváte přednost romantické klasice, která je jako dělaná do boho bydlení? Nebo dáváte přednost abstrakci? Odvážnější jedinci mohou být intimnější, takové obrazy se však hodí spíše do ložnice. Obrazy v obývacím pokoji by měly reprezentovat. Pokud se vám nelíbí klasické malby, můžete stěny vyzdobit rodinnými fotografiemi.

Fotogalerie:

 

Všechny rámečky koupíte na EGLO Living

 

 


You must be logged in to post a comment Login