Inspirace

Zrcadla jako multifunkční doplněk do malých interiérů: Zvětšete a prosvětlete domov

Od   | 

Zrcadla jsou multifunkční. Nejen, že se postarají o to, abyste před odchodem z domu vypadali dobře, ale také je to nejlevnější způsob, jak rozjasnit temnou místnost nebo dát pocit otevřenosti a vzdušnosti. Ovšem pokud se snažíte dosáhnout těchto cílů, musíte opravdu vědět, jak zrcadla používat. Existuje několik technik, které můžete použít se zrcadly, aby místnost působila otevřenější a jasnější.

Zrcadlo do ložnice patří, pokud se v něm nevidíte rovnou z postele. Zdroj: Canstockphoto

Umístěte velké zrcadlo na stěnu naproti oknu

Zrcadla umístěná naproti oknu mají schopnost odrážet přirozené světlo a vytvářet iluzi většího prostoru. Světlo odrážející se od zrcadla pomůže prosvětlit místnost, takže bude působit větší a otevřenější. Tím, že odráží pohled z okna, zrcadlo také pomáhá přenést exteriér dovnitř a produkuje pocit spojení s přírodním světem. Zrcadla umístěná naproti oknu navíc mohou pomoci rovnoměrněji rozprostřít světlo v místnosti a snížit tak potřebu umělého osvětlení během dne. Prostor se tak nejen zvětší, ale může to také pomoci ušetřit náklady na energii. Celkově vzato je umístění zrcadla naproti oknu jednoduchým, ale účinným způsobem, jak udělat místnost větší a přívětivější pro její obyvatele.

Víme, kam pro stolní lampy

Použijte několik menších zrcadel

Použití několika malých zrcadel k optickému zvětšení prostoru znamená jejich strategické umístění v oblastech, kde budou odrážet světlo a vytvářet iluzi většího prostoru. Zde je několik způsobů, jak to lze provést.

  • Seskupte malá zrcadla na jednu stěnu: Tím vytvoříte světelné ohnisko a zeď bude vypadat větší.
  • Zavěste malá zrcadla na vzájemně protilehlé stěny: To vytvoří vizuální iluzi hloubky a místnost bude vypadat větší.
  • Umístěte malá zrcadla na police: To bude odrážet světlo a vytvoří iluzi většího prostoru.
  • Použijte malá zrcadla jako součást galerijní stěny: Smícháním malých zrcadel s jinými dekoračními předměty, jako jsou fotografie, obrazy nebo jiná umělecká díla, můžete vytvořit vizuálně zajímavou stěnu, který také zvětší místnost.
  • Používejte malá zrcadla především ve stísněných prostorách: jako je malá chodba nebo vchod.

Zrcadla si můžete nechat vyrobit na zakázku dle svých představ. Zdroj: Pexels

Použijte zrcadlo k vytvoření ohniska

Umístění velkého dekorativního zrcadla jako ohniska v místnosti dokáže přitáhnout pozornost a opticky zvětšit prostor. Je důležité pamatovat na výběr zrcadla, které se hodí ke stylu místnosti a také vzít v úvahu barvu stěn, abyste vytvořili harmonické prostředí. Jestliže váš nábytek včetně interiérových doplňků je spíše hranatý, zvolte kulatá zrcadla. Je také důležité určit správnou velikost – ani příliš malou, ani příliš velkou, aby bylo zrcadlo ústředním bodem, ale nebylo až kolosální.

Nejen na zrcadla, ale i na celou domácnost si pořiďte ekologické čisticí výrobky. Zdroj: Frosch-eko.cz

Zrcadla na dveřích skříně

Toto je skvělý způsob, jak zvětšit malý pokoj. Zrcadlové dveře skříně odrážejí světlo a vytvářejí iluzi většího prostoru. Umístěte zrcadlové dveře šatní skříně naproti oknu. Efekt bude stejný, jako kdybyste na místo umístili klasické zrcadlo. Bude odrážet přirozené světlo a vytvoří iluzi většího prostoru. Zrcadlové dveře lze využít k odrazu sousední místnosti nebo chodby. Daná místnost tak bude působit otevřenější a vzdušnější. Situování velkých zrcadlových dveří skříně jako ústředního bodu v místnosti přitáhne pozornost a opticky zvětší prostor. Je důležité mít na paměti, že při použití zrcadlových dveří je nejlepší vyhnout se jejich umístění na přeplněném místě. Taková lokalizace by byla kontraproduktivní, jelikož mnoho zrcadel v přeplněném prostoru naopak může působit stísněně.

Ideální je, pokud může zrcadlo reflektovat některé z půvabných míst ve vašem bytě a vytvořit tak jeho odraz v interiéru. Zdroj: Canstockphoto

Je důležité mít na paměti, že zrcadla jsou skvělým nástrojem, jak opticky zvětšit interiér, ale dávejte pozor, abyste to nepřehnali a zrcadla tak nepůsobila v prostoru nepořádně.

Do koupeny vybírejte zrcadla u kterých můžete nastavit intenzitu i barvu světla. Zdroj: Duravit

Zdroj: Emako, Český kutil, Dům plný úspor, Kapitoly o bydlení

Fotogalerie:

 

Úžasné řešení pro malou koupelnu

 

 


You must be logged in to post a comment Login