Návštěvy bytů

Závan starých časů s mimořádnou atmosférou: Krásná dřevěná chata uprostřed přírody

Od   | 

V hlavní roli této mimořádné chaty stojí dřevo. Dřevem je obložený celý interiér, dřevěná je podlaha, z dřevěného masivu je nábytek; dřevem se topí. Materiály doplňuje pohledový beton, kůže a textilie. Celkový dojem podporuje maximální odpočinek a relaxaci. 

Komín z pohledového betonu je výraznou částí interiéru a slouží jako předěl prostoru. Zdroj: Lisa Buxton Interiors

Chalupa uprostřed krásné krajiny obdivuhodným způsobem spojuje prvky vintage stylu a venkovského stylu s prvky zcela moderního, soudobého bydlení a luxusu. Zatímco chalupy v podobném stylu poměrně  často řeší nedostatek světla, zde je naopak interiér velmi prosvětlen, díky velkým oknům a přímému vstupu do zahrady. Hned u tohoto vstupu najdeme krásný jídelní stůl z dřevěného masivu, takže při odsunutí posuvných dveří majitelé mohou stolovat takřka venku, ač pod střechou chráněni před příliš intenzivními slunečními paprsky. Stůl si zaslouží ještě samostatnou zmínku, jeho uměle vytvořená patina ve formě prasklinek působí skvěle a dokonale zapadne do interiéru. Kontrast dekorací na stole, látek a dalších okrasných prvků s humpoláckým komínem z pohledového betonu s otvory dodává interiéru značnou dynamiku. Zajímavé jsou z hlediska kontrastu i židle, sestavené ze zdánlivě spolu příliš neladících materiálů: měkké, teplé kůže a chladného a tvrdého kovu. Výsledný dojem je však perfektní a židle jsou od pohledu pohodlné. 

Důležitou roli hraje promyšlené osvětlení. Zdroj: Lisa Buxton Interiors

Zajímavé nápady s osvětlením

Prostor rozdělený na dvě zóny 

Krb s komínem, asi nejvýraznější součást interiéru, funguje zároveň i jako rozdělovník prostoru na kuchyň s jídelnou a na obývací a relaxační číst. Dalším rozdělením je i strop, který je nad částí kuchyně a jídelny rovný, obložený dřevem a osazený reflektorovými svítidly; a na straně druhé, nad obývací částí, jsou stropní prostory protaženy až pod šikmou sedlovou střechu, vidíme trámoví a celý prostor se tak výrazně opticky zvětšuje, k čemuž napomáhá i osazení stropního okna. Vyzdvihnout je třeba také skoro až monochromatickou barevnost interiéru, která nám připomíná staré fotografie v odstínu „sépiové kosti“. Najdeme zde v podstatě jen dva základní barevné okruhy: odstíny šedé a odstíny hnědé/béžové. Sporadicky je tato dvojice doplněna bílou/krémovou. Přesto nám však v interiéru pestré barvy nijak v tomto případě nechybí, nebrání nám v příjemném dojmu a relaxaci. 

Obložení z hrubého dřeva je ideálním řešením do chaty se stylovým interiérem. Zdroj: Lisa Buxton Interiors

V hlavní roli požitek 

Opakovaně nás zaujme pečlivost a promyšlenost, s jakou autoři návrhu interiéru přistupovali k důrazu na maximální pohodlí. Samostatně stojící van s výhledem ven, postel přímo pod střešním oknem s hvězdnou oblohou či pohodlná a velmi prostorná sedací souprava s výhledem na praskající dřevo v krbu a zároveň třeba i na sněžnou chumelenici venku slibují až nadpozemsky dokonalé požitky. A nemusí být ani interiér extrémně veliký. Stačí pečlivost, která mu byla věnována, luxusní a kvalitní přírodní materiály a o ostatní se již postará okolní krásná příroda. Vše dohromady stvoří místo tak dokonalé k odpočinku, že má jen jednu zásadní nevýhodu. Nikdy z něj nebudete chtít odjet. 

V koupelně byly ponechány dřevěné obklady a dokonce i strop. Původní atmosféru tu navozuje i zařízení včetně dřevěných polic z „neopracovaného“ dřeva. Zdroj: Lisa Buxton Interiors

Fotogalerie:

Trendy jsou římské rolety i plisé


You must be logged in to post a comment Login