Dětské pokoje

Zařizujete dětský pokoj? S Black Friday a našimi tipy to pro vás bude hračka!

Od   | 

 I když se to tak na první pohled nemusí jevit, plánování dětského pokoje pro novopečené rodiče nebývá zrovna snadným úkolem. Na rozdíl od klasické ložnice se totiž nejedná pouze o prostor, ve kterém děti budou spát.

V dětském pokoji si totiž budou také hrát a až půjdou do školy, tak jim poslouží i k učení a psaní domácích úkolů. V první řadě by se v něm ale měly cítit příjemně a bezpečně, a to až do doby, kdy vyletí z vašeho hnízda. Jak to udělat, aby dětský pokoj tato kritéria splňoval a zároveň každých pár let nevyžadoval kompletní přestavbu?

Vytvořte dobrý základ

Největší noční můrou většiny rodičů je to, že budou muset celý pokojíček za dva nebo tři roky kompletně předělat, aby odpovídal věku a aktivitám dítěte. Pokud se i vy chcete vyhnout častým přestavbám, zapomeňte na tématické motivy námořnických kajut nebo paláců pro princezny a raději se pokuste myslet trochu dopředu. Zkuste vytvořit takový základ, který bude vašemu dítěti vyhovovat hned teď, ale zároveň nebude problém ho skrze výměnu dekorací a špetku drobných úprav uzpůsobit jeho věku i později.

Volte kvalitní materiály

Když si dítě hraje ve svém pokoji, přichází s nábytkem do kontaktu poměrně často, a tak je jasné, že vybrané materiály budou mít obrovský vliv na to, jak se bude v pokoji cítit. Proto je nutné vybrat nábytek, který bude zdravotně nezávadný, odolný a zároveň i snadno udržovatelný. Jestliže nemáte příliš velký rozpočet, zkuste pravidelně sledovat nabídku Möbelix Jihlava, Brno nebo kterékoliv jiné pobočky, kterou máte nejblíže. Uvidíte, že se dají poměrně jednoduše vybrat takové kousky, které budou odpovídat vašim požadavkům na kvalitu a zároveň nevypálí díru do vaší peněženky – obzvlášť když si počkáte na akce Black Friday!

Poohlédněte se po rostoucím nábytku

Jestliže zařizujete pokoj pro školáka, určitě se mu do něj chystáte koupit pracovní stůl a židli. Nicméně protože děti v tomto věku rychle rostou a navíc tráví sezením opravdu hodně času, není tedy lehké vybrat takový, který bude podporovat jeho správné držení těla od základní až po střední školu. Pokud ovšem nekoupíte rostoucí stůl a židli. U nich totiž můžete libovolně nastavit výšku a u některých modelů i velikost pracovní plochy nebo její sklon. Jestliže bude mít vaše dítě stolní počítač, popřemýšlejte také o nákupu stojanu pod monitor, který se postará o to, aby obrazovka byla přesně ve výši jeho očí.

Vytvořte dostatek úložného prostoru pro hračky

Ať už je dítě v jakémkoliv věku, tak má okolo sebe plno různých hraček, které si stihlo nastřádat za všechny Vánoce, narozeniny a další příležitosti. Všechny tyto hračky je samozřejmě potřeba někam uložit, ale tak, aby k nim mělo dítě bezprostřední přístup. Ideální cestou jsou například regály s úložnými boxy, z nichž se hračky snadno vytahují a zároveň i vracejí zpátky. Až se tedy budete dívat, co nakoupit za vánoční dárky v Dráčik Black Friday letáku, nebudete se muset držet zpátky. V akci Black Friday totiž ceny klesají třeba i na třetinu!


You must be logged in to post a comment Login