Zahrada

Zahrada jak z malířovy palety. Úsměv zaručen

Od   | 

Někdo má rád uměřenost a přírodní odstíny a všechny květiny na zahradu pečlivě vybírá, aby mu nenarušily barevný koncept. A pro jiného zase správná zahrada hýří pestrou směsicí co nejživějších a nejvýraznějších barev. Pro fanoušky pestrobarevné zahrady máme několik tipů, jak zahradě přidat na veselosti. Blíží se ideální čas pro podzimní výsadbu, tak si naplánujte, co kam dáte, a směle do toho! Do pestrobarevných truhlíků nyní zasaďte třeba chryzantémy, na jaře petrklíče.

Natřete jednu zeď barvou

Nevěřili byste, co s vaší zahradou udělá jedna zeď nebo zídka, které upřete přírodní barevnost a natřete jí na co nejvíc zářivý odstín. Před ni můžete vysadit květiny, které s barvou budou buď kontrastovat, nebo ji dopňovat. Barevné zdi budou také slušet závěsné truhlíky, opět buď ladící, nebo tvořící kontrast.

Modrá zeď zahradu rozhodně oživí

Tvořte paletou přírody a vysaďte barevné skupiny květin

Velmi efektně vypadají květy stejného druhu, ale různých barevných kultivarů. Můžete vytvořit skupiny tulipánů, pro které právě září je vhodným měsícem. Nebojte se vybrat cca tři až čtyři veselé barvy a sázet cibulky nahodile. Dobře vypadají různobarevné šeříky v těsném sousedství, i ty si můžete zakoupit a zasadit na podzim. Hortenzie mají tendenci stávat se postupně stejně barevnými podle pH půdy, ale například na bílé květy by pH nemělo mít vliv.

Nebojte se pomíchat cibulky tří nebo čtyř barevných kultivarů tulipánů a sázet dle náhody.

Tohoto efektu je v reálu těžké dosáhnout, hortenzie mají tendenci se zbarvovat podle pH půdy, takže keře blízko sebe skončí s podobnými květy. Využít ale můžete doplnění bílými hortenziemi, ty by měly bílé zůstat.

 Vyberte barevné květináče

Primulky si o veselé květináče přímo říkají.

Soukromá duha – proč ne?

Kupte si květináče a truhlíky v barvách duhy. Nyní na podzim do nich zasadíte třeba chryzantémy, které v nich pak přezimujete, na jaře z nich odeberete řízky pro výsadbu a nahradíte je třeba petrklíči nebo plnokvětými sedmikráskami.

Proč nemít na zahradě vlastní duhu?

Rozzařte nudné kouty doplňky

Pokud na zahradě máte kouty, kde květiny pěstovat nejdou a dívat se na ně je už roky stejná nuda, zkuste je nějak netradičně rozsvítit. Tak, aby se vám pusa sama prohnula do obloučku, když projdete kolem.

Barvy rozzáří jakýkoliv kout.

Fotogalerie:

 

A jakou lampu do (ne)jen do zahrady?


You must be logged in to post a comment Login