Inspirace

Vyzkoušela jsem za vás aktuální hit: elektrokoloběžky

Od   | 

K tématům o bydlení patří i dopravní prostředky. Málokomu se poštěstí mít garáž či parkovací místo, a tak nezbývá než parkovat auto venku, pokud se zrovna podaří najít volné místo. Ani hromadná doprava vše nevyřeší, protože zastávky nejsou vždy v místech, kam zrovna potřebujete. Stále více lidí používá k pohybu po městě kolo. Je rychlé, zdravé, ekologické, ale trochu neskladné. A možná právě proto se začaly prosazovat elektrokoloběžky, které složené můžete “zaparkovat” třeba do skříně v předsíni nebo pod postel a v práci pod pracovní stůl.

Dostala jsem možnost otestovat elektrokoloběžku BLUETOUCH BTX 250 a začala studovat výhody elektrokoloběžky. Hned na počátku mě nadchl design i možnost výběru barev, protože do té doby jsem zahlédla jen jednu barevnou variantu. Začalo dilema, kterou barvu zvolím na své cesty já. Černá a stříbrná jsou sázkou na jistotu, ale když už jsem se rozhodla udělat ve svém životě změnu, tak zásadní a zvolila neokoukanou bílou. Jak se říká, když už tak už. Dalším důležitým aspektem byla pro mě hmotnost elektrokoloběžky. Bylo mi jasné, že nechat ji jen tak na ulici nebude bezpečné. Když jsem zjistila, že váží pouhých 12,5 kila, bylo rozhodnuto. Koloběžku jsem si tedy objednala a nedočkavě čekala na zásilku.

Složená elektrokoloběžka BLUETOUCH BTX250

Když balík dorazil, nahrnuly se k němu dříve moje děti než já, protože obsah je zajímal stejně jako dárky o Vánocích. Když jsem krabici otevřela, začal boj o první jízdu. Já jako „dokonalá matka“ jsem si nejdříve vzala do rukou manuál, který díky bohu byl v českém jazyce. Ale upřímně, tato elektrokoloběžka je natolik jednoduchá, že než jsem manuál začala vůbec číst, děti už koloběžku uvedly do správné polohy. Chybělo jen dobít baterku, ale překvapením bylo, že to trvalo pouhých pět hodin, což mě potěšilo, že každé ráno bude vždy připravena pro nový den. Boj o první jízdu jsem nakonec úspěšně obhájila já a vyrazila na svou první zkušební jízdu. Zaskočilo mě, že elektrokoloběžka je nečekaně rychlá a dokáže jet až 25 km/h. Do té doby jsem stála jen na manuální koloběžce a takové rychlosti opravdu nedosáhla. Trochu jsem se obávala, jak na to zareagují moje hodně živé děti, které by byly z takové rychlosti nadšené. Naštěstí elektrokoloběžka má dvě nastavitelné rychlosti, takže rozhodně doporučuji dětem nastavit tu nižší 15 km/h.

Jelikož můj denní program se hodně mění v závislosti na schůzkách, zajímalo mě, kolik kilometrů vydrží baterie na jedno dobití. Přeci jen jsem neměla chuť riskovat, že mě koloběžka někde vypoví službu a já budu muset dobíhat nejbližší tramvaj nebo autobus. Naštěstí více jak 30 km většinou nenajezdím, takže baterka mi vydrží prakticky po celý den. I když si o sobě myslím, že jsem velmi praktická a docela i zručná, v jednom rozhodně silná v kramflecích nejsem a tím je výměna pneumatiky. Když se mi to stalo u auta, musela jsem prostě zavolat asistenta a čekat. To se u elektrokoloběžky nemůže stát, má totiž bezdušové pneumatiky, takže píchnuté kolo mi rozhodně nehrozí. Nemůžu nezmínit další přidanou hodnotu elektrokoloběžky, kterou jsem ocenila. Když se smráká nebo se valí bouřkové mraky a obloha se zatmí, elektrokoloběžka se doslova rozsvítí díky podsvícení z LED pásků umístěných po stranách. Já se v tu chvíli cítila zase jako malá holka, která se prohání na ultra vychytané novince a všichni kolem mi ji závidí. Navíc, když se blížím večer k domovu a děti už dávno mají spát, díky podsvícení mě z oken rychle zahlédnou a schovají do peřin předstírajíc, že večerku rozhodně dodržely.

Pro elektrokoloběžku jsem se jednoduše nadchla a nedokázala odolat ji vzít s sebou i na dovolenou. Jezdíme často do destinací, kde jsou promenády a večerní procházky nedílnou součástí odpočinku. Ráno jsem vždy nesmírně ráda dojela rodině pro čerstvé italské pečivo a překvapila je čerstvou snídaní. A večer většinou vznikl boj, kdo se bude po roztančené toskánské kolonádě prohánět a ušetří si tak své nohy znavené celodenním plaváním v moři a běháním v rozžhaveném písku. Zkrátka elektrokoloběžku jsem si koupila, abych si ulehčila své nabité pracovní dny a udělala další krok ke své absolutní dokonalosti. Ona se však stala plnohodnotným rodinným dopravním prostředkem, zábavou, za kterou mi celá rodina vděčně poděkovala. Je tedy jasné, že aby se předešlo konfliktům a čekací listině, u jedné elektrokoloběžky to asi neskončí.

Děkujeme firmě BlueTouch za poskytnutí elektrokoloběžky. 


You must be logged in to post a comment Login