Inspirace

Vyzdobte si domov originální vánoční výzdobou, kterou si snadno můžete vyrobit i sami. A za hubičku.

Od   | 

Je nejvyšší čas na vánoční výzdobu domova. Postačí pár drobností a bude rázem plný kouzelné atmosféry. Někdo miluje vánoční dekoraci natolik, že s ní dekoruje každý kout a místo bytu a jiný je zase trochu minimalistický. Ať už dáte přednost kterékoliv vánoční výzdobě výzdobě, rozhodně by neměla chybět. Přinášíme inspiraci, kterou hravě zvládnete vyrobit sami.

Tápete, jakou vánoční výzdobu interiéru zvolit? Inspirujte se! Zdroj: Mountfield

Věnec nejen na dveře

Věnce mohou zdobit nejen dveře, či jídelní stůl kam většinou umísťujeme věnec adventní. Zajímavě budou vypadat například na zdi nad sedací soupravou, nebo na interiérových dveřích. Zajímavou dekoraci vytvoří také na obývací stěně. Věnec symbolizuje koloběh života, a proto by v žádné domácnosti chybět rozhodně neměl. Ve finále nemusí být ani kulatý, naopak můžete zvolit ve tvaru oválu, nebo obdélníku. Také zdobení je pouze ve vaši režii a odvíjí se nejen od vašeho vkusu, ale i od stylu interiéru. Nejběžněji je vídáme z větví jedle, borovice, tisu nebo jalovce. 

Girlandy

Girlandy často zdobí venkovní dveře a okna a mnohdy je vídáme také na schodištích před domy. Pokud chcete do interiéru vnést trochu vánoční zeleně, pak girlandy umístěte na vnitřní zábradlí a pokud máte krb, tak také kolem něj. Skvěle vypadají nejen na krbové římse, ale také okolo. Plynule tak mohou přecházet na přilehlý nábytek. Z girlandy navíc můžete vyrobit i věnce, a sladit tak vše do stejného stylu a barev. Milovníkům minimalismu je postačí ozdobit pouze světelným řetězem. Někdo naopak girlandy zdobí vánočními koulemi, mašlemi či jinými ozdobami

Girlandy vypadají skvěle i na krbové římse. Zdroj: Canstockphoto

Zlatá příroda

Nejste-li zastáncem kupované dekorace, můžete si vyrobit i svoji originální. Jdete na procházku do lesa a přírody a posbírejte třeba tenké větvičky obalené šiškami. Doma si stačí vzít k ruce noviny nebo jinou podložku a speciální sprej ve zlaté, stříbrné nebo jiné barvě. Větvičky, šišky nebo ostatní dary přírody nastříkejte se všech stran a nechte pořádně zaschnout. Poté stačí aranžovat do váz, nebo nádob. Hotovou dekoraci umístěte do prázdného rohu, nebo na stůl. 

Barvy ve spreji umí divy a z obyčejných darů přírody vytvoří zajímavou dekoraci. Zdroj: Primalex

Světelné řetězy

Okna vyzdobená světelnými řetězy či jinými světýlky jsou klasika. Pokud romantickou záři milujete, můžete ji zakomponovat i do interiéru. Světelné řetězy můžete nainstalovat na libovolnou komodu, věnec, nebo svícen. Zkuste být ale letos trochu originální a vezměte si k ruce prázdné, umyté lahve od vína, či destilátů, nebo likéru a v hobby marketu zakupte světelný řetěz na tenkém drátku. Ten poté hrdlem umístěte dovnitř lahve a umístěte na stůl nebo nábytek. 

Světelné řetězy lze zakomponovat do interiéru pomocí lahví. Zdroj: Canstockphoto

Výzdoba z vánočních ozdob

Věděli jste, že z klasických vánočních koulí lze vykouzlit nádherná vánoční dekorace? Postačí vám tavná pistole a trocha nápadu. Ozdoby libovolných barev a tvarů lze slepit dokola a vytvořit tak originální věnec, nebo z nich tvarovat jiné, vánoční motivy. Vyzkoušejte třeba vánoční hvězdu nebo stromeček a hotový výsledek zavěste na interiérové dveře nebo na stěnu. 

Slepením vánočních koulí získáme neotřelou dekoraci. Zdroj: Canstockphoto

Voňavá dekorace

Specifická vůně k Vánocům neodmyslitelně patří. Než začnete zapalovat vonnou svíčku, vyzkoušejte do domova vůni vnést pomocí ovoce a koření. Například pomeranč, do kterého libovolně zapichujeme hřebíček, domov nejen provoní, ale zároveň vzhledově oživí. Vůni lze vyřešit i tak, že si vezmete k ruce mísu nebo vázičku a do té naaranžujete svítky skořice nebo badyánu. Kouzelný čas podtrhne také vůně vanilkových rohlíčků nebo specifické vonné olejíčky či františky.  

Svícínky mohou být i v podobě závěsných dekorací. Stačí už jen voňavá svíčka. Zdroj: HomeInCube

Drobnou dekoraci nepodceňte

Skvělého výsledku docílíte také nazdobenými parapety nebo jinými volnými místy na komodách a nábytku. Pořiďte si nejrůznější vánoční motivy s LED osvětlením, nebo do oken zavěste na vlasec vánoční ozdoby či sněhové vločky vyrobené s papíru. Tato část Vánoc bude bavit rozhodně celou rodinu, protože si spoustu vánoční výzdoby můžete vyrobit sami. Dekorujte pomocí kůry, šišek, nebo skořápek z ořechů. 

Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 

Podívejte se s námi na zajímavé proměny interiéru

 

 


You must be logged in to post a comment Login