Inspirace

Jak vyzdobit teenagerský pokoj, aby se jeho obyvatel cítil dospělý

Od   | 

Většina dětí se těší na dospělost a většina rodičů jim chce udělat radost a snaží se v nich pocit dospělosti navodit. Oblečením, vhodnou formou komunikace a samozřejmě i pojetím jejich teritoria – dětského pokoje.

Pryč s plyšáky a růžovou barvou- Zájem už není ani o plastové bagry. Pozornost se soustředí na vše, co připomíná dospělý svět. Ale ruku na srdce – i  my dospělí přece máme rádi pohádky. A právě pro nás připravují filmoví tvůrci nejrůznější dobrodružství. Výjevy z nich se pak objevují na nejrůznějších zařizovacích předmětech a my jimi můžeme vyzdobit pokoj našeho téměř dospělého potomka. Dáme mu tak jasně najevo, že ho bereme vážně a kolikrát si uděláme radost i my sami. Vybrali jsme několik zajímavých příkladů a chceme se s vámi o ně podělit.

Rolety Star Wars and Galactic Night Collection

Pěknou i praktickou dekorací jsou například zatemňující rolety od společnosti Velux. V kolekci jsou čtyři dekory, takže můžete vybrat na každé okno jiný, aby působily více atraktivně. Rolety poskytují světelnou nepropustnost bez ohledu na zvolenou barvu nebo motiv, a to díky účinné nepropustné vrstvě, která blokuje příchozí světlo.

Tapety s dospěláckým motivem

U tapet je výhodou, že je snadno nalepíme a sundáme, takže je možné je měnit podle aktuální nálady. Kluci ocení pořádné motorky a auta, holčičky pak abstraktní motivy. Ostatně ty se mohou líbit i několik let. Při volbě místa pro tapetu najděte stěnu, která nebude přímo na očích. Ideální je za pelestí postele, tehdy se dekor neokouká.

Samolepky – rozviňte fantazii

Ještě snazší jsou samolepky. Stačí vybrat motiv a mít perfektně připravený podklad a můžeme lepit. Právě u teenagerů můžeme popustit uzdu fantazii a vybrat motivy v nadživotní velikosti, nebo i ty, kterých se budou trochu “bát”.  Jejich instalací nic nezkazíme, samolepky se velmi dobře strhávají a teenageři je s největší pravděpodobností nebudou odlupovat, takže dlouho vydrží. Ozdobíte-li jimi nábytek, pak pamatujte, že s největší pravděpodobností zůstane po jejich stržení na ploše mapa, kterou nebudete moci odstranit.

Související články:

Dva pracovní stoly v jednom dětském pokoji

Design pro děti

Neobyčejné sestavy do dětských a studentských pokojů


You must be logged in to post a comment Login