Dětské pokoje

Design, který bude děti rozhodně bavit

Od   | 

Dávno je pryč doba, kdy jsme dětem do pokoje dávali opotřebovaný nábytek, že jim to stačí a že ho stejně zničí. Díky nábytkovým řetězcům, které poskytují vkusné zařízení za přijatelné peníze, nepatří teritoria našich potomků mezi outsidery. Nicméně i je můžeme vyšperkovat designovými prvky.

Sedátko Dodo, design Oiva Toikka

Sedátko Dodo, design Oiva Toikka

Ostatně většina dětí, zejména těch nejmenších, si stejně nehraje ve svém pokoji, ale tam, kde jsou jejich rodiče. Tedy v obývacím pokoji nebo kuchyni. Zpestříte-li je dětskými designovkami, dáváte najevo, že vám estetické cítění dětí není lhostejné. Navíc domov dostane šmrnc, který nebude prvoplánový.

Pingy, design Eero Aarnio

Pingy, design Eero Aarnio

Na jedné hromadě

Nejjednodušším způsobem, jak zpestřit obytné prostory, je pořídit zmenšeninu některé z designových ikon. Může to být například proslulé křeslo Barcelona od designéra Mies van der Rohe, Egg od Arne Jacobsena nebo Panton chaire, Diamond chair a mnoho dalších. Vedle těchto klasických, už desítky let prověřených ikon designu, se zabydlely v našich domovech nejrůznější sedátka a puffy, která děti využívají nejen k sezení, ale k dalším hrám. Mezi nejznámější patří plastový pes Puppy a kočka Julian od firmy Magis nebo slon od návrhářů Eamsových pro Vitru.

Panton chair junior a Elephant, Vitra

Panton chair junior a Elephant, Zdroj: Vitra

Dětské teritorium

Zatímco do společných prostor jsme umístili jen několik designových ikon, dětský pokoj můžeme zaplavit nejrůznějšími i třeba infantilními prvky. Dětem se to bude líbit. A tak svítit mohou oblíbené postavičky z pohádek, deska stolu může být pomalovaná. Dětské vzory mohou být i na koberci, sedátkách a židličkách.

Křesílko Trioli je možné položit a tím získáte houpací sedátko, design Eero Aarnio

Křesílko Trioli je možné položit a tím získáte houpací sedátko, design Eero Aarnio

V dětském pokoji nevadí přemíra pestrých barev, které podle psychologů aktivují mysl a přátelské budou rovněž veselé tvary, které nábytku pro nejmenší sluší.

Pejsek Puppy, design Eero Aarnio

Pejsek Puppy, design Eero Aarnio

Jak by měl vypadat design pro děti

  1. Vkusný. To že je to pro děti, ještě neznamená, že to může být nehezké.
  2. Hravý a nápaditý. Měl by rozvíjet fantazii dětí.
  3. Bezpečný.
  4. Pestrobarevný.
Židličky Panton junior, design Verner Panton

Židličky Panton junior, design Verner Panton

Fotogalerie:


1 Komentář

  1. Pingback: Jak CHYTŘE zařídit dětský pokoj - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login