Koupelny

Vybavení koupelny od dveří po toaletu. Nezapomínejte ani na spotřebiče a jejich údržbu

Od   | 

Koupelnu používáme ke každodenní hygieně a je to první místnost, kterou po ránu navštívíme. Je tak důležité, abychom zde měli vše potřebné při ruce a také díky tomu měli zkrátka veškerý svůj nutný komfort. Pojďme se podívat na to, na co při zařizování koupelny myslet.

Důležité jsou už dveře

Každá místnost samozřejmě mívá dveře, tím spíše to platí pro koupelnu. Je zde často poměrně vysoká vlhkost, takže je potřeba mít tuto místnost oddělenu od zbytku domu. Také se zde často vyskytuje v toaleta. Obvykle se chceme při hygieně v koupelně zamknout, takže je potřeba myslet na odpovídající kování. Zamykání by mělo být jednoduché, k čemuž jsou určeny speciální koupelnové zámky, které nevyužívají klíč. Se zámkem musíme sladit ale také kliku. Vybrat kliky není problém, přičemž si můžeme vybírat z mnoha designů. Zpravidla se využívá komplet interiérového kování, kde je klika a WC zámek odděleně.

Vyberte si vhodný typ toalety

V mnoha v koupelnách se využívá také toaleta. To je z důvodu omezených prostorových možností domu nebo bytu, kdy se koupelna spojí, jindy je v domě ještě další samostatná toaleta. Ať už tak či onak, zpravidla vybíráme toalety:

  • Stojící
  • Kombinované
  • Závěsné

Jedním z nejoblíbenějších typů je hned ten první. Jedná se o klasický typ toalety, kterou postavíte na dlažbu. Stojící WC má nádržku na vodu odděleně, nejčastěji umístěnou na stěně. Kombinované toalety potom mají nádržku přímo součástí klozetu, a ty závěsné ji obvykle mají zabudovanou ve stěně.

Údržba spotřebičů v koupelně

V koupelně míváme často také různé spotřebiče. Typicky to bývá třeba pračka a sušička. Tyto spotřebiče však samozřejmě nejsou navěky a čas od času je potřeba nějaká údržba. Typickou závadou na pračce bývá vychozené ložisko. Naštěstí v dnešní době internetu, není problém navštívit specializované stránky kde si vyberete správné ložisko do pračky, a to přesně podle vašeho výrobce a modelu. Obvykle vám k tomu postačí typové označení.


You must be logged in to post a comment Login