Osvětlení

VIDEO: 3 zajímavé tipy, jak rekonstruovat starou elektroinstalaci aniž byste sekali do zdi

Od   | 

Rekonstruujete prostor se starou elektroinstalací, nechcete sekat do zdi, a přesto chcete mít nové a dostatečné osvětlení? Máme pro vás 3 zajímavé tipy, jak toho docílit.

Zdroj: Aulix

Ne každý má možnost koupit nové bydlení a stanovit si, kde bude mít jaké svítidlo. Při rekonstrukci starších prostor s nedostatečnou elektroinstalací a kabeláží, můžeme dosáhnout dostatečného osvětlení celé místnosti například pomocí kolejnicových systémů, které dovedou světlo tam, kde jej potřebujete. Vybírat můžete mezi systémy na 230V, 48V nebo magnetickými. Vývod elektřiny se použije na napájení a svítidla se umístí dle potřeby nasvícení místnosti. Do systému se pak namontují svítidla – bodová pro nasvícení objektů či nasměrování do daných částí místnosti nebo plošná, která rovnoměrně osvítí prostor.

Další variantou, pokud nemáme možnost použít více různých svítidel, je použít svítidla s integrovanou funkcí změny barvy světla z teplé na studenou bílou – tedy funkce CCT. Ta umožňuje jedním světlem vytvořit různé atmosféry v místnost (studená bílá na práci, teplá bílá pro běžný život) a díky stmívání pak tlumenou atmosféru třeba při sledování televize.

Do třetice můžeme stávající nedostatečné osvětlení doplnit dalšími svítidly, která zapojíme jen do zásuvky – stolní lampy, stojací lampy, nástěnná svítidla. Vytvoření různých scén pro různé denní situace je pak mnohem snazší. Nespokojte se jen s jedním centrálním svítidlem. I se starou elektroinstalací si můžete snadno dostatečně posvítit v každé místnosti

Více v našem svižném videu:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login