Obývací pokoje

Venkovský interiér v romantickém pojetí

Od   | 

V naprosté většině venkovských interiérů na nás dýchne romantická nálada. Proč tomu tak je? 

Ve venkovském interiéru hrají velkou roli také trámy. Dodávají místnosti na útulném a osobitém dojmu.

Ve venkovském interiéru hrají velkou roli trámy. Dodávají místnosti na útulném a osobitém dojmu.

V první řadě to je tvar nábytku, který nemá ostré hrany, ale zaoblené. Venkovský nábytek není strohý, ale naopak má ladné křivky, vybízející k posezení a k lenošení. S tím souvisí i materiál. Nejčastěji to bývá dřevo v nejrůznějších úpravách. Trendem posledních let je nábytek ze starých fošen a trámů. Ten může vyrobit truhlář na zakázku, jen zpravidla potřebuje dodat materiál, který nesmí být napadený žádným škůdcem. Stačí ho pouze očistit a povrchově ochránit olejovým nátěrem. Vedle dřeva se ve venkovských interiérech používá káme, případně i dlažba s rustikální kresbou. Dále to jsou keramické prvky nebo sklo a kov s patinou. Všimněte si, že tu chybí plast, případně jiné umělé materiály.

Barva a doplňky v romantických interiérech

Základní barvou venkovského bydlení jsou neutrální, přírodní tóny, které jsou doplňovány okrovými a zemitými odstíny. Velkou roli hraje bílá barva, která je symbolem čistoty a elegance. Pokud byste přece jen chtěli vnést více odstínů, pak volte pastelové barvy, ideálně žluté, oranžové, fialkové, zelené nebo modré. Každý romantický interiér je doslova přeplněný doplňky a drobnostmi. Základem jsou textilie, které zdobí okna, sedací nábytek, stoly a stolky. Nebojte se květinových vzorů, ani staré dobré klasiky, jakou jsou kostky. Velmi efektně působí výšivka. Ostatní doplňky volte v duchu celého interiéru, nezapomeňte však, že všudypřítomný prach budete utírat vy.

Fotogalerie:

Text: Karolína Sornas, Foto: Digsdigs.com, Modern interior decorating.com,  Traditionzillow.com, Adorable.com, Jacqueline Morabito

 

Komentáře

1 Komentář

  1. Pingback: Co sluší Provence interiérům? - HomeInCube

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *