Inspirace

Co sluší Provence interiérům?

Od   | 

Už nemůžete slovo “design” ani slyšet a hledáte inspiraci pro venkovský interiér? Zde je víc než dvacet krásných interiérů v Provence stylu, který nejspíš nikdy nezestárne. Přinášíme zároveň několik tipů, co by tu rozhodně nemělo chybět.

Co udělá kamenný dřez? Nádherně vyzdvihne jinak celkem obyčejnou kuchyň.

Co udělá kamenný dřez? Nádherně vyzdvihne jinak celkem obyčejnou kuchyň.

1. Všimněte si, jak tomuto francouzskému stylu sluší bílá. Je neutrální, působí elegantně a prostor nádherně prosvětlí a prozáří.

2. Pokud na vás bílá působí sterilně, oživte interiér textilními doplňky. Ideálně s květinovým motivem. Na záclony, ubrus, podsedáky na židli, přehoz přes sedací soupravu, povlaky na dekorativní polštářky. Nebojte se najít stolní lampy s textilními stínítky.

3. Barvy na látkách vybírejte ve světlých a pastelových tónech. Rozhodně by v interiéru neměl být kontrast bílá-černá, žlutá-modrá apod. Hledejte vanilkové, zelenkavé, pudrově růžové nebo béžové odstíny.

4. Provence sluší také dřevěné doplňky. Trámy na stropech a v prostoru, obložení stěn, dřevěná podlaha. Vybírejte materiál, který je v této oblasti běžný. Rozhodně sem nepatří smrkové dřevo se suky, modřín apod.

5. Dřevěný může být i nábytek. Ideálně z původních trámů, nebo natřený “oprýskaně”. Nechte vyniknout surovému dřevu.

6. Nábytek by neměl mít ostré rohy. Hledejte oblejší tvary vycházejí z původních kusů nábytku.

7. V Provence interiéru můžete použít i hodně kamene. K obložení stěn, krbu, na podlahu. Pěkně působí i kamenný nábytek. Kamenný stolek, police…

8. A doplňky. Právě v tomto případě se jich nebojte použít víc. Svícny se svíčkami, lucerny, nejrůznější stolní lampy, závěsy do oken, na lustr, na trámy…

Fotogalerie:

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Pinterest, Decor4all, Digddigs, Living etc., Freshome, Interior Idea, Homedic, Idea Interier

Související články:

Venkovský interiér v romantickém pojetí

Jak se bydlí ve skleníku?

Baterie a dřezy do venkovských kuchyní

Pastelové barvy v Provence kuchyních

Co do polic venkovských kuchyní?

Vana s nohami

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *