Inspirace

Co sluší Provence interiérům?

Od   | 

Už nemůžete slovo “design” ani slyšet a hledáte inspiraci pro venkovský interiér? Zde je víc než dvacet krásných interiérů v Provence stylu, který nejspíš nikdy nezestárne. Přinášíme zároveň několik tipů, co by tu rozhodně nemělo chybět.

1. Všimněte si, jak tomuto francouzskému stylu sluší bílá. Je neutrální, působí elegantně a prostor nádherně prosvětlí a prozáří.

2. Pokud na vás bílá působí sterilně, oživte interiér textilními doplňky. Ideálně s květinovým motivem. Na záclony, ubrus, podsedáky na židli, přehoz přes sedací soupravu, povlaky na dekorativní polštářky. Nebojte se najít stolní lampy s textilními stínítky.

3. Barvy na látkách vybírejte ve světlých a pastelových tónech. Rozhodně by v interiéru neměl být kontrast bílá-černá, žlutá-modrá apod. Hledejte vanilkové, zelenkavé, pudrově růžové nebo béžové odstíny.

4. Provence sluší také dřevěné doplňky. Trámy na stropech a v prostoru, obložení stěn, dřevěná podlaha. Vybírejte materiál, který je v této oblasti běžný. Rozhodně sem nepatří smrkové dřevo se suky, modřín apod.

5. Dřevěnýmůže být i nábytek. Ideálně z původních trámů, nebo natřený “oprýskaně”. Nechte vyniknout surovému dřevu.

6. Nábytek by neměl mít ostré rohy. Hledejte oblejší tvary vycházejí z původních kusů nábytku.

7. V Provence interiéru můžete použít i hodně kamene. K obložení stěn, krbu, na podlahu. Pěkně působí i kamenný nábytek. Kamenný stolek, police…

8. A doplňky. Právě v tomto případě se jich nebojte použít víc. Svícny se svíčkami, lucerny, nejrůznější stolní lampy, závěsy do oken, na lustr, na trámy…

Fotogalerie:

Foto: Pinterest, Decor4all, Digddigs, Living etc., Freshome, Interior Idea, Homedic, Idea Interier

You must be logged in to post a comment Login