Návštěvy bytů

Velkorysé bydlení: Prostorný obývák i terasa a k tomu 4 ložnice a 4 koupelny…Stěhovat se už nechceme

Od   | 

Když manželé hledali zázemí pro sebe a své děti, měli jasnou představu. Mělo se jednat o prosvětlený byt v blízkosti městské hromadné dopravy, školy a školky. Vše ostatní už by bylo bývalo bylo nadstavbou. A protože si to přáli moc, sen se jim do puntíku vyplnil a přidal něco navíc. Kromě velkorysé rozlohy je součástí také prostorná terasa a výhled na celé město. Jediné, co lehce pozdržovalo jejich plány k přestěhování, byla poměrně rozsáhlá a složitá rekonstrukce. 

Obývací část disponuje mnoha okny, které prostor prosvětlují. Zdroj: VOA Arquitetura

Protože se jedná o pětičlennou rodinu, přáli si majitelé dostatek prostoru pro každého člena, a tak podmínkou bylo ke každé ložnici vybudovat vlastí koupelnu. V bytě o rozloze 230 metrů čtverečních to nebyl problém a každý člen rodiny tu má nejen svoje útočiště, ale je zde velký prostor, kde může rodina trávit čas dohromady i s přáteli. Byt je situován v nejvyšším patře obytného domu, což si rodina přála. Dechberoucí výhled ještě umocňuje prostorná terasa, která navazuje přímo na obývací část. Velkým plusem je nespočet velkých okenních ploch, díky kterým byt působí otevřeně a vzdušně. Součástí rekonstrukce proto bylo také vybourání několika příček a celkové otevření prostoru na maximum. Díky mnoha oknům v obývacím pokoji nezbylo moc místa pro nábytek, což však majitelům nevadí, vešel se sem všechen potřebný nábytek, pro úložné prostory našli místo jinde. Sedací souprava zelené barvy je situována tak, aby umožnila sledovat televizi a zároveň  majitelé viděli ven. Pro relaxaci zde nechybí ani houpací křeslo, kde rodina ráda relaxuje například s knihou v ruce.  

 

Jak oživit textilní dekorace?

 

Na obývací část navazuje jídelní stůl s pohodlnými židlemi, které jsou rozmístěné také u velkorysých oken, to proto, že aby se majitelé či návštěva mohli kochat výhledem ven. Zajímavostí je krb, který je umístěn do fasádní zdi, to kvůli komínu, který je jeho nezbytnou součástí. Krbová vložka je obezděná pouze betonem, ostatně tento moderní materiál je patrný v dalších částech interiéru. K dispozici tu je nejen police pod okny, ale i část stěn je ponechána v tomto industriálním provedení. Surovost a jednoduchost podtrhuje reflektorové osvětlení usazené do černé lišty. 

Součástí obývací části je i jídelní stůl. Zdroj: VOA Arquitetura

Kuchyně netvoří s obývacím prostorem otevřenou část. Naopak prostor pro vaření dominuje v samostatné místnosti, což je v dnešní době již poměrně rarita. Kuchyňskou linku zde představují pouze spodní skříňky ze dřeva se všemi potřebnými spotřebiči. Pracovní plocha byla zvolena v kamenném provedení a doplňuje ji strohý šedý obklad. Za absenci horních skříněk může prostorné okno, díky kterému je však místnost příjemně prosvětlena. Podlahu se majitelé rozhodli zanechat v původním provedení. Pod stropem byla namontována otevřená dřevěná police, kam majitelka umístila zeleň, ale zároveň i předměty, pro které nesahá každý den. Police poté opticky přechází v barový pult sloužící pro rychlou snídani, ke kterému byly doplněny designové barové židle z masivu. 

 

V kuchyni nenajdeme horní skříňky, přesto úložný prostor majitelce vyhovuje. Zdroj: VOA Arquitetura

Byt disponuje hned čtyřmi ložnicemi, z nichž první je ložnice rodičů a zbylé pokoje patří třem dětem. Ložnice se nese v uklidňujícím přírodním stylu. Za postelí najdeme mátově zelenou barvu, která nesahá ani do půlky stěny, přesto prostor dokonale zútulňuje. K této tlumené barvě ladí podlaha v dekoru dřeva, stejně jako dřevěný nábytek a zemité barvy v podobě textilií a doplňků.

V ložnici převládá mátově zelená barva a zemité odstíny. Zdroj: VOA Arquitetura

Všechny koupelny, které náleží k pokojům byly vybaveny téměř totožně. V poměrně velkém prostoru najdeme velké sprchové kouty s černým orámováním, doplněné jednoduchými podomítkovými bateriemi, které koupelně dávají pocit vzdušnosti a elegance. Baterie majitelé nechali sladit jak ve sprchových koutech, tak i u umyvadel. Vsazené umyvadlo z betonu dokonale doplňuje betonová odkládací plocha, i stěrka na podlaze. Chladnou šedou tak dokonale prozářila dřevěná umyvadlová komoda i jemně modrá barva na stěnách. 

Koupelna evokuje pocit industriálního stylu. Zdroj: VOA Arquitetura

Zdroj: VOA Arquitetura

Fotogalerie:

 

Trendy jsou bodová svítidla

 

 


You must be logged in to post a comment Login