Inspirace

Vánoční osvětlení: Frčí retro i nejmodernější technologie

Od   | 

Zkuste letos osvětlení doma i v zahradě pojmout trochu méně obvykle. Jaké trendy panují? V kurzu jsou jemné měděné drátky, se kterými se skvěle pracuje a jsou takřka neviditelné, takže jimi můžete osvětlit i velmi jemné a komplikované tvary. Stejně tak však frčí retro, takže záleží jen na vás, co si vyberete. Dbejte ale v každém případě na jednotnost. 

 

Retro nota

Pokud jste vlastníky funkčního retro světelného řetězu ještě po babičce s houbičkami, svíčičkami nebo rampouchy, můžete zajásat. Letos se vrací znovu do módy a měkkému světlu barevných žárovek se nic nevyrovná. Jen u původních řetězů dejte pozor, zdali jsou opravdu zcela neporušené, jinak hrozí úraz elektrickým proudem či požár. Znovu vyrábět se začaly legendární lucerničky o deseti barvách, které si mnozí z nás pamatují z dětství, stejně tak i muchomůrky s bílými třpytivými nožičkami a bílo-barevné svíčičky.

K tradičním českým Vánocům patří i řetěz z muchomůrek, zdroj: Exihand

Lucerničky i hvězda

Jen si připravte násobně více peněz, než byste čekali, tyto nostalgické retro řetězy seženete za cenu okolo tisíce korun, milované lucerničky stojí ještě více. Seženete i světelnou hvězdu, která svého času visela v každém okně. Retro světelné výzdobě ale samozřejmě musíte přizpůsobit všechno osvětlení, zapomeňte na kombinování s LED světýlky. 

Máte volnou objímku se žárovkou? Použijte ji na některou z dekorací

Dekoraci si můžete rozsvítit sami. Stačí vlastnit objímku se žárovkou

Skutečné svíčky – pozor na požár

Na stromek můžete umístit i klasické svíčky, znovu v prodeji jsou kovové stojánky na ně s uchycením na strom – jen svíčky správné velikosti se špatně shánějí. Dejte si však velký pozor při rozmisťování, aby svíčka nezapálila záclonu či větev nebo ozdobu nad sebou. Maximální opatrnosti je třeba při kombinaci skutečných svíček a elektrických světelných řetězů. Svíčky ve stojáncích nenechávejte dohořet, chvíli se potěšte a pak raději sfoukněte. 

Bílý stromeček není nic nového, letos se ale bude hodit víc, než kdy jindy

Osvětlení jemné jako sen

Ohebné měděné LED pásky se rády zamotají, zato je seženete ve venkovní i vnitřní variantě, a protože nejsou drahé a díky své ohebnosti dobře drží, vytvoříte jimi nevídané efekty na venkovních i vnitřních rostlinách, dekoracích, schodištích, zábradlích atd. Jako pavučinka jemné jsou světelné sítě, které efektně pokryjí třeba nižší keře vaší zahrady a vytvoří neobyčejnou podívanou. 

Nemáte zahradu? Nevadí, osvětlit můžete i truhlík za oknem

Nemáte zahradu? Nevadí, osvětlit můžete i truhlík za oknem

Jděte na to s technologií

Pokud chcete po americkém vzoru osvětlit velkou část domu či zahrady, rozhodně se vám na to budou hodit chytré řetězy, které nejenže pospojujete na libovolnou délku, ale ještě je propojíte se svým mobilním telefonem, naprogramujete zapnutí, vypnutí i intenzitu svitu. Při výčtu technologií nesmíme zapomenout na LED projektory, které vám vyčarují na zeď domu různé statické i pohyblivé obrazce.

Projektor může promítat nejrůznější vánoční motivy.

Promítněte si na fasádu vánoční motivy

Pokud chcete místo nostalgie sledovat nejnovější trendy, tak tím hlavním pro rok 2019 jsou „bílé Vánoce“. V interiérech bude převládat ledově bílá, což se promítne právě i do osvětlení. Zkuste si interiér i stromeček vyzdobit bílými světelnými krápníky a rampouchy, a to vše doplnit třpytivě bílými ozdobami, průhlednými skleněnými baňkami a dále ozdobami z přírodních materiálů. Celek bude vypadat dokonale.

Častou světelnou dekorací je girlanda z LED rampouchů

Častou světelnou dekorací je girlanda z LED rampouchů

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login