Koupelny

Už žádná chemie: Věděli jste, že toaletu můžete vyčistit česnekem, colou či zázvorem?

Od   | 

Čištění toalety patří mezi nepříjemné činnosti asi pro každého a chemické přípravky stojí poměrně dost peněz. Chcete toaletu vyčistit bez zbytečné chemie a zároveň ji vydezinfikovat? Možná vás překvapí, že od nekonečného drhnutí dokáže pomoct stroužek česneku, zázvor nebo cola. Z výsledku budete rozhodně unešení.

Vyčištění toaletní mísy zvládnete za chvíli.
Zdroj: Pixabay

Vyzkoušejte stroužek česneku

Česnek je velmi oblíbeným dochucovadlem v kuchyni a život bez něj si ani nedokážeme představit. Díky svým látkám podporuje lidský organismus, imunitu a tělo čistí. Díky desinfekčním účinkům tak lze použít i při čištění toalety, ve které zahubí i nebezpečné bakterie, viry a plísně. Navíc díky němu neznečistíte životní prostředí a rozhodně ušetříte. Do toalety vložte večer jeden stroužek česneku a nechte působit celou noc. Ráno postačí toaletu spláchnout a sami uvidíte, jak se bude lesknout. Tuto variantu je možné opakovat jednou, až dvakrát týdně.

Stroužek česneku vyčistí toaletu. Zdroj: Pixabay

Roztok z česneku

Vyzkoušet můžete i roztok z česneku, který si připravíte snadno a rychle. Přiveďte zhruba tři hrníčky vody k varu a poté do nic vhoďte 3 – 4 oloupané stroužky česneku. Nechte vařit cca 5 minut a poté vodu odstavte na dalších 10 – 15 minut. Tento roztok vlijte opět večer do toalety a nechte do rána působit.

Stejně účinný je i česnekový roztok. Zdroj: Pixabay

Zázračný zázvor 

Velmi účinný pro čištění toalety je také zázvor. Princip funguje stejně, jako u stroužků česneku. Nakrájejte několik kousků zázvoru, oloupejte je a hoďte do záchodové mísy. Opět nechte působit do rána a spláchněte.

Podobné účinky jako česnek má i zázvor. Zdroj: Pixabay

I cola stojí za zmínku

Pití tolik oblíbeného nápoje sice není příliš zdravé, ale dá se s ním skvěle vyčistit toaleta. Pokud se vám doma povaluje tato zvětralá tekutina, můžete ji nalít do do toalety již od horního okraje a nechat ji působit asi 2 – 3 hodiny. Klidně to však může být i přes noc. Před spláchnutím toaletu vyčistěte klasicky štětkou a až poté spláchněte. Kyseliny, které cola obsahuje všechny nečistoty v toaletě rozpustí. 

Zdroj: Co věděly už naše babičky, Rady pro chytrou hospodyňku, Bezúdržbová domácnost

Kyseliny v cole rozpustí nežádoucí nečistoty. Zdroj: Pixabay

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login