Inspirace

Úspěšná cesta životem? Začněte u sebe doma a aplikujte pár osvědčených rad podle feng shui

Od   | 

Kdo by nechtěl mít pohodlný a příjemný život? A přestože to pro každého z nás znamená trochu něco jiného, existuje pár  životních bodů, o které prakticky stojíme všichni. A k tomu, aby se nám do života lépe nastupovalo, je třeba si udělat pořádek – i  doma. Přidejte k tomu pár osvědčených rad vycházejících z tradičního čínského učení feng shui a cesta životem je z poloviny vydlážděna úspěchem.

Sedací soupravu umístěte tak, abyste z ní viděli na dveře. Zdroj: Casamoderna

Projděte domov a co nepotřebujete, toho se zbavte. Nejen věcí, ale i přebytečného nebo starého a neudržovaného nábytku. Je-li domov přeplněný, pak v něm tok blahodárné energie (čchi) neproudí, což má vliv i na váš život. Vy potřebujete, aby čchi vašeho domova plynula stejně jako voda v přírodní, neregulované řece plné meandrů. Příliš rychlá čchi také není dobrá. A jak jí poznáme? Prostor je v tomto případě naopak velmi prázdný. Energie, která vstoupí dveřmi ihned odletí velkým oknem, které nemá záclony ani závěsy. Na to, jak ji zpomalit existuje několik pravidel, která se aplikují podle daného prostoru. Pamatujte si, že čchi můžete “zkrotit” dekorací, odrazem v zrcadle, koberečkem nebo jinou textilií. Nezapomeňte také, že nábytek by měl být proporcionálně úměrný vůči velikosti prostoru a rozhodně by neměl stát v cestě. Přeneseme-li si to do života, nikdo z nás nechce zbytečné překážky na své cestě, jak už té profesní, tak i osobní. Proto je odstraňte i ze svého domova.  

Náčrt, jak proudí energie čchi prostorem. Čchi by neměla stagnovat ani rychle proudit. Zdroj: HomeInCube

Vyvážené osvětlení vnese světlo nejen domů

Velkou roli zastane i správně zvolené osvětlení, ideální je vybrat takové, u kterého můžeme nastavit barvu světla – i toho bílého s možností stmívání. Tehdy můžeme vytvořit atmosféru přesně podle aktuálních potřeb. V momentě, kdy chceme zvýšit aktivitu, případně podpořit určitou věc, zvolme více světla ideálně ve studeném odstínu (cca 6 000 a víc Kelvinů), teplé světlo pak navozuje relaxační atmosféru a je nasnadě, že ho nemusí být mnoho. Použijeme ho právě tam, kde chceme energii (čchi) zpomalit. 

Použijte více zdrojů světla u kterých můžete měnit teplotu světla i intenzitu. Zdroj: Aulix lighting

Velkou pozornost věnujte dekoracím

Dekoracemi vnášíte do domova dost silnou atmosféru, věnujte jim proto velkou péči. Nekupujte bezvýznamné bytové doplňky, které nepřinesou žádnou vzpomínku nebo příjemnou emoci, jen na nich budete utírat prach. Neobklopujte se ani obrazy, ze kterých je patrné, že se jejich autor potřeboval vymalovat z deprese. Stejně tak předměty působící agresivně mohou vyvolávat stejné pocity. Zkrátka upomínkové předměty u nichž neznáte jejich původ nechte pro jiné a vyzdobte si svůj domov předměty z cest nebo těmi, co pro vás vyrobily děti nebo vy sami. Pozor na dárky od bývalých partnerů, které vás mohou stále udržovat v bývalém vztahu a ubírat tak energii tomu současnému. 

Obklopujte se dekoracemi, které ve vás budí vzpomínky na něco pěkného. Zdroj: Ateliér Orsei

Předsíň i chodby značí vaši cestu životem

Nejen vstup do bytu, ale i všechny komunikační prostory, jako jsou chodby a schodiště by měly být maximálně uklizeny. Proč? Právě v nich se totiž odráží vaše životní cesta. A kdo by stálo o cestu plnou překážek? Tyto prostory jsou rovnocennými těm ostatním, tak z nich nedělejte odkladiště. Naopak, ukliďte je a to včetně bot. Vyzdobte je, vymalujte pozitivními barvami a dejte i jimi najevo, že váš život má být čistý a bez zbytečných překážek.

Předsíň a všechny chodby včetně schodiště nechte uklizené, nedělejte z nich skladiště. Zdroj: Home Style

Nepodporujte nevědomky manželský trojúhelník

Ložnice je ryze soukromá část a právě tady bychom měli dát najevo, jak je pro nás druhá polovička důležitá. Vyzdobte ji fotografiemi ze společných cest, nezapomeňte na ty svatební a předměty v ní párujte. Tedy dvě květiny, dva svícny, dvě stejné dekorace. Pokud je dáte po třech, můžete tak nevědomky podporovat manželský trojúhelník.  

Pozor na předměty spárované po třech. Můžete jimi nevědomky podporovat manželský trojúhelník. Zdroj: Canstockphoto


You must be logged in to post a comment Login