Rady a tipy

Uchovejte získanou energii chytře: S bateriovým uložištěm Viessmann Vitocharge to je snadné

Od   | 

Mezi žhavá témata současnosti se jistě řadí zejména fotovoltaika a tepelná čerpadla – i proto jsme si pro vás dnes připravili článek, kde vám poradíme, jak získanou energii co nejlépe uložit, abyste ji mohli využít na maximum.

Bateriové uložiště Vitocharge můžete bez obav instalovat do jakékoliv místnosti. Zdroj: Viessmann

Představujeme baterie s měničem Vitocharge

Fotovoltaika patří k velkým tématům současnosti. Pokud chcete ušetřit za elektrickou energii a stát se nezávislými na odběru elektřiny z veřejné sítě, je vhodné zamyslet se, zda by nebylo vhodné si vlastní fotovoltaický systém pořídit i domů. Vzhledem k tomu, že energie ze slunce není konstantní (když je slunečno, máte energie nadbytek; v případě nehezkého počasí je jí nedostatek), je třeba hledat řešení, které se postará o dostatek energie v průběhu celého roku.

A to v podobě elegantního bateriového uložiště Viessmann Vitocharge, kam lze nadbytečnou energii uchovat k pozdějšímu využití. Vitocharge je nabízen ve dvou variantách. První varianta nabízí kapacitu baterie až 12 kWh – v případě třífázového provedení je nabízeno až 15 kWh. Vitocharge lze využít jako fotovoltaický měnič nebo až s třemi bateriovými jednotkami (4/8/12 kWh) jako akumulátor propojený s měničem napětí AC nebo hybridní akumulátor.

Bateriové uložiště Vitocharge můžete kontrolovat vzdáleně. Zdroj: Viessmann

Čím je tento produkt výjimečný?

Jedná se o unikátní modulární řešení (all in one) – součástí baterie je také střídač a battery management system, který řídí celý cyklus dobíjení a vybíjení. Viessmann nabízí také kompaktní řešení v podobě lithiových baterií se zárukou 10 let nebo 6 tisíc cyklů.

Kam se Vitocharge hodí?

Bateriové uložiště Vitocharge je kompaktní a tiché řešení, které nezabere mnoho místa. Díky tomu jej lze umístit kdekoliv v domácnosti, ale i garáži. Jedinou podmínkou pro umístění je stabilní teplota v rozmezí 10 až 30°C. Samotný produkt je v matné bílé barvě – díky tomu nebude fungovat jako rušivý element, ale doplněk.

Vitocharge a údržba

Vitocharge je zcela bezúdržbové zařízení, navíc se můžete připojit k aplikaci a sledovat jeho stav. Tento bateriový systém je možné umístit i do jiných stávajících fotovoltaických systémů.

Bateriové uložiště Vitocharge je nabízeno s různou kapacitou. Zdroj: Viessmann

 

Více informací najdete ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login