Koupelny

Trendy obklady a dlažby: Navrhněte si originální koupelnu, ze které budete mít léta radost

Od   | 

Rekonstruujete koupelnu a přemýšlíte, jaké obklady a dlažbu zvolit? Provedeme vás nejnovějšími trendy ze světa koupelen. Poměrně dlouhou dobu patří mezi oblíbené imitace mramoru nebo betonové stěrky. Tento rok je doplňují výraznější barvy jako je hořčicová, petrolejová nebo bordó. Ke klasice stále samozřejmě patří keramické obklady, ale zvolit můžete i dřevo, mramor nebo kámen. 

Keramická dlažba s dekorem dřeva je trendy už léta. Zdroj: Rako

Je libo obklad v podobě přírodního obrazu? 

Dnešní výrobci se nás snaží co nejvíce propojit s přírodou, a proto na trhu přibývá nepřeberné množství obkladů s plastickým 3D povrchem. Tyto obklady mohou znázorňovat květiny, zelenou stěnu, nebo geometrické tvary. Na první pohled tak vypadají skutečně a je jen těžko uvěřitelné, že se jedná o pouhý obklad. Zajímavou atmosféru vytvoří i keramické fototapety nebo také obrazy. Ty se hodí nejen do koupelen, ale zvolit je můžeme do jakékoli jiné místnosti. Pokud dáte přednost tomuto neotřelému prvku pak pamatujte, že ideální je jimi obložit pouze jednu hlavní stěnu a ostatní nechat v jednobarevném neutrálním tónu.

Trendy jsou květinové vzory. Drobné dekory hravě zvládnete mozaikou. Zdroj: Bisazza

Přidejte to koupelny trochu barev

Ze všech stran vidíme koupelny v jednoduchém tónu, vládne béžová, šedá, antracit i bílá. Většina koupelen je tedy v posledních letech laděna do neutrálních barev a přírodní struktury, kterou na první pohled nelze rozeznat od pravých materiálů. Poslední trendy si ale zakládají na barevnější odstínech, jako je hořčicová, bordová, petrolejová nebo cihlová barva. Tyto barvy spolu s neutrálními odstíny a přírodní texturou vytvoří dokonalou harmonii a elegantní vzhled. Skvělý doplněk do koupelny vnesou také obklady v imitaci zeleného, zlatého, modrého nebo černého mramoru. 

Imitace mramoru je nadčasová. Zdroj: Keraservis

Trendy jsou obklady a dlažby v imitaci zkorodovaného plechu, které nabízejí opravdu širokou škálu barevného provedení. Hodí se jak do industriálně zařízené koupelny, které dodají šmrnc.

Kovový nádech se skvěle hodí do koupelny s černými bateriemi. Zdroj: Kozák Bath a Interior

Kombinujte velikosti obkladů i dlažby

Přestože v posledních letech frčely velkoformátové obklady, v tomto roce budete trendy, pokud nepoužijete jen je, ale budete je kombinovat s dalšími formáty. K velkoformátovým obkladům, kam se hodí i třímetrová dlaždice!, můžete kombinovat další rozměry. Volba rozměru právě závisí od velikosti první dlaždice. Faktem je, že mozaika velké formáty zjemní.  Vhod přijdou ale i formáty 20 x 20 nebo 20 x 30 cm. Fantazii se meze nekladou, a proto se nebojte vaši koupelnu zpestřit. Trendy je také prolínání různých designů či stylů. Výjimkou nejsou mramorové, či betonové imitace doplněné například plastickými obklady s motivem přírody.

Trendem poslední doby je kombinace různých velikostí obkladových formátů. Zdroj: Rako

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login