Technika v domácnosti

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch slouží i jako plnohodnotná klimatizace

Od   | 

Tepelnými čerpadly vzduch-vzduch lze v zimě topit a v létě chladit. Pokud jde o výkon a spotřebu, moderní tepelná čerpadla jsou srovnatelná s kvalitními „split“ klimatizacemi a překonávají výkon a hospodárnost provozu takzvaných mobilních klimatizací. Tepelné čerpadlo tedy pomůže snížit v létě náklady spojené s vychlazením nemovitosti a snížit účet za teplo v průběhu topné sezóny.

V porovnání s mobilními klimatizacemi výrazně nižší spotřeba energie

Konkrétní náklady na provoz tepelného čerpadla vzduch-vzduch, stejně jako v případě ostatních typů klimatizací, závisí na rozměrech bytu, výchozí teplotě v interiéru a požadované konečné teplotě, stejně jako na ceně elektrické energie. V drtivé většině případů se však náklady na provoz tepelného čerpadla vzduch/vzduch jako klimatizace pohybují v řádu nižších desítek korun za den, což je srovnatelné s moderními „split“ klimatizacemi a zároveň citelně méně než u tzv. mobilních klimatizací (úspora zhruba 30 až 50 procent).

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch mají dostatečný výkon na vychlazení interiéru, tj. nejedná se o pouhý „doplněk“. Na rozdíl od split klimatizací dokáží tepelná čerpadla vzduch-vzduch pokrýt během topné sezóny velkou část spotřeby tepla domácnosti, což klimatizace neumí.

Bezhlučný provoz díky rozdělení na venkovní a vnitřní jednotku

Díky tomu, že je jednotka čerpadla vzduch/vzduch umístěna venku, nedochází při provozu ke zvýšenému hluku uvnitř, tak jako tomu je v případě mobilních klimatizací. Pokud vám tedy nevyhovují vysoké letní teploty a zároveň je cena split klimatizace vysoká, zvažte pořízení tepelného čerpadla vzduch/vzduch, které v létě ochladí a v zimě sníží náklady na teplo. Kromě toho, moderní tepelná čerpadla vzduch-vzduch mají funkce odvlhčování nemovitosti, čištění vzduchu, penetrace místnosti stabilní teplotou a komunikace s mobilním telefonem.

Pokud vás zaujala myšlenka využití tepelného čerpadla k chlazení i topení, podívejte se na konkrétní výhody jednotky IVT Nordic Inventer, které najdete na této stránce společnosti IVT, s.r.o, prodejce švédských tepelných čerpadel značky IVT

Text: PR IVT, Foto: IVT


You must be logged in to post a comment Login