Kuchyně

Světlá kuchyně nemusí být nutně bílá – vyzkoušejte smetanovou

Od   | 

Upřednostňujete světlé odstíny kuchyňských linek, ale klasická bílá barva vám připadá neosobní, chladná a nudná? Pak vyzkoušejte kuchyni ve vanilkové barvě, která může mít mnoho odstínů. Někdo ji může nazývat žlutou, někdo krémovou, nicméně tato barva kuchyni zkrátka sluší. Skvěle se kombinuje například se dřevem, u kterého podtrhuje teplý odstín barvy, ale báječně zjemní také chladnější odstíny.

Prahnete po světlé kuchyni, ale nechcete bílou? Smetanová barva ji může skvěle nahradit. Zdroj: Gorenje

Jak vanilkovou barvu kombinovat?

Vanilková kuchyně sluší téměř každému interiéru, ale v převážné většině ji vídáme ve venkovském, či provence stylu. Není proto divu, že nejhezčí kombinaci vytvoří nejen se světlým, ale zejména s tmavým dřevem. Vanilková kuchyně spolu s ořechovým dřevem, zvoleným v podobě pracovní desky, nebo úchytek bude trefa do černého. Pokud však chcete žlutou barvu kombinovat i s jinými barvami, nezoufejte. Skvělého efektu docílíte také vanilkové kuchyně doplněné o betonovou stěrku, nebo zajímavým keramickým obkladem.

Než se rozhodnete pro určitou barvu, vždy je důležité si uvědomit, jaký odstín vanilkové kuchyně máme. Světlejší a výraznější žlutá vytvoří symfonii s decentní modrou, či zelenkavou barvou. Teplejší žlutá se zase hodí k hnědým, až cihlovým odstínům. Obávat se nemusíte ani o kombinaci se spotřebiči. Vanilková barva si perfektně rozumí jak s nerezovými spotřebiči, tak i s černými, nebo bílými. 

K vanilkové kuchyni se hodí nerezové, černé i bílé spotřebiče. Zdroj: Pinterest

Výhody vanilkové kuchyně

Vanilková kuchyně má hned řadu výhod, proč sáhnout právě po ní. Odborníci tvrdí, že zlepšuje náladu, zahání chmury a zároveň pomáhá stimulovat chuť k jídlu. Další výhodou je bezesporu také to, že se hodí kamkoliv. Skvělou službu udělá ve velkých prostorech, ale báječně se hodí i do malého prostoru, který opticky zvětší a prosvětlí. Zároveň do interiéru vnese dobrou náladu i jakousi zvláštní energii. Můžeme ji proto zakomponovat také do prostoru bez oken, ale i do atypického prostoru, jako je úzká místnost či paneláková dispozice. 

Velmi příjemný kontrast vytváří smetanová barva kuchyně s šedou. Zdroj: Canstockphoto

Lesk, či mat?

Zda zvolíte lesklý povrch kuchyně, nebo dáte spíše přednost elegantnímu matovému provedení, je jen na vás. Lesklá kuchyně prostor opticky zvětší a prozáří, ale o to náročnější je na údržbu, protože na lesklém povrchu je vidět téměř každý otisk prstu, čemuž se ale během vaření zkrátka nevyhneme. Zároveň zapadne spíše do moderně laděného interiéru, který příjemně povznese. Kuchyně v matovém provedení je sice nadčasová, ale nejlépe zapadne do venkovského stylu, kam se lesk moc nehodí.

Ke smetanové barvě kuchyně se hodí prakticky jakékoliv dřevo. Zdroj: Gorenje

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login