Kuchyně

Stěrky skvěle ochrání namáhané zdi za kuchyňskou linkou. Kterou vybrat?

Od   | 

Kuchyně je po staletí tím pravým srdcem každé domácnosti a nejinak je tomu v dnešní době. Interiérům vládne minimalismus a praktičnost. Chceme mít vše krásně čistě, barevně sladěné a mimořádně odolné. Jednou z nejnamáhanějších ploch je pak stěna za kuchyňskou linkou, jak ví každý kuchař a kuchařka.

Betonová stěrka nemusí být je šedá. Můžete ji barevně sladit s linkou. Zdroj: Němec

Důležité je vybrat správný povrch

V rámci nabídky materiálu za kuchyňskou linku můžeme dnes vybírat z nepřeberného množství skel, obkladů, dekorů z pracovních desek či jen všem dobře známé lino. Jednou z velmi vhodných a uživatelsky přívětivých alternativ jsou také stěrky. Kde je možné si vybírat z různých dekorů, barev i materiálů. Nejčastěji používanou variantou jsou stěrky cementové, které se však na závěr musí ošetřit finálním lakem, který zabraňuje prosáknutí mastnoty a dalších nečistot spojených s vařením či smažením na varné desce. Po zalakování jsou stěrky praktické, nepoškodí se denním užíváním a stačí je pak jen otírat klasickou houbičkou s jarem. Je jen na vás, zda upřednostníte dekor Imitace betonu, perleťový efekt stěrky Perlata, strukturovanější materiály Pitted či Granite nebo naopak co nejhladší stěrku v podobě materiálu Metalic či EST Soft. Na výběr je pak nekonečné množství druhů odstínů.

Další variantou, tou nejodolnější, jsou i epoxidové stěrky Betonepox, kde existuje na výběr také libovolné množství odstínů, několik druhů hrubosti či dekorů. Tím, že se jedná o dvousložkový epoxid, není stěrka závislá na finálním laku, protože základní materiál je sám o sobě nesavý a odolný vůči všem mastnotám.

Zdroj: Němec

Nespornou výhodou stěrek je také jejich flexibilita v rámci plochy, na kterou je aplikujete. Problémem nejsou niky, zaoblené rohy či nepravidelné tvary místností a stěn. Lze je aplikovat i na skříňky či dveře. Netvoří se zbytečné odřezky, nepěkné nápoje a klient platí vždy jen za skutečně provedenou plochu.

 

Specialista a leader na trhu stěrek, společnost Němec materiál neprodává, čímž si udržuje dohled nad co nejvyšší kvalitou provedení. Veškeré své zakázky má tedy včetně realizace a tím klientům odpadá starost se sháněním další realizační firmy. O zakázku se tedy postará od A až do Z a vytvoří jedinečný originál, protože je nutno zmínit, že každá stěna, podlaha či nika jsou vždy originálem, který nikdy nikdo nikde znovu nezopakujete.

Stěrky lze použít v celém interiéru, čímž ho opticky sjednotí. Zdroj: Němec

Vyzkoušejte ověřené, zcela funkční a k tomu originální povrchy.

Odborníky ze společnosti NĚMEC můžete navštívit v jednom ze showroomů (V Štíhlách 2031/12, Praha 4  – Krč či Kaštanová 125a, Brno), kde se o vás prvotřídně postarají, pomohou vám s výběrem, ukáží výběr materiálů a navíc vám nabídnout výbornou kávu doplněnou o inspirativní prohlídku.

 

Další informace najdete ZDE

 

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login