Návštěvy bytů

Starý statek s moderní přístavbou uprostřed zeleně: Tady se nepospíchá, podmanivá atmosféra vás vtáhne dovnitř

Od   | 

Pro některé je dědictví v podobě starého statku starost, někdo takový dar vytěží na maximum. Příkladem je mladá rodina, která hozenou rukavici zvedla a s nadšením se pustila do rekonstrukce. Přestože byly zachovány historické prvky, celý interiér byl pojat v moderním stylu. Největší zajímavostí je přistavěný objekt obložený zinkovým plechem, díky kterému se propojil dům i původní stodola. 

Atypické trámy dominují prostoru. Zdroj: Bureau Fraai

Nově přistavěná část je maximálně propojená se zahradou, to díky velkým oknům sahajícím až k zemi. Jednouchý interiér zdobí trámy, které tu díky uložení tvoří výrazný estetický prvek. Místnost je zařízena jednoduše – zapomeňte na přemíru nábytku. Jediné vybavení představuje bílý jídelní stůl doplněný o barevné židle a křeslo v rohu místnosti, které slouží jako čtecí koutek s výhledem do zahrady. 

V létě lze z jídelny vyjít na terasu a povečeřet pod širým nebem. Zdroj: Bureau Fraai

Z přistavěné části se dostáváme do plně vybavené kuchyně, kde převažuje světlé dřevo v kombinaci s bílou, lesklou pracovní deskou. Kuchyni v jedné rovině majitelé chtěli rozšířit o kuchyňský ostrůvek a není divu. Vznikl tak další, poměrně velký úložný prostor, který ocení každá hospodyňka. Jemné a čisté linie podtrhuje bezúchytkový systém, který dřevěné kuchyni skvěle sedí. Přestože bělosti a jasu je v místnosti až příliš, celkově působí kuchyně příjemně a útulně. 

Kuchyni propojuje původní stavení s přístavbou. Zdroj: Bureau Fraai

Kuchyni od moderní přístavby nedělí klasické dveře, ale velký, široký průchod, který dvě části domova prakticky spojuje. Majitelka tak může pohodlně servírovat na stůl a zároveň se z kuchyně bavit třeba s hosty sedícími v jídelně. Z jídelny vedou dřevěné dveře s historickým kováním do moderní stodoly. Kromě velkých oken nechybí ani střešní okna, která prostor prosvětlují ještě víc, než sám o sobě je. Přesto se místnost nepřehřeje ani v tom největším horku, a to díky vhodně zvolenému materiálu. Oba prostory navíc propojuje a sjednocuje světle šedá podlaha, která v kombinaci s bílou barvou a dřevem vypadá skvěle.

Útulnost dodávají dřevěné trámy. Zdroj: Bureau Fraai

Zvenku si jasně všímáme rozdílného pojetí starého domu a moderní přístavby, které k sobě paradoxně velmi ladí, a vytváří tak zajímavý kontrast. Nová přístavba navazuje na stodolu a kopíruje tvar i půdorys stodoly. Během rekonstrukce zbyl čas i na zahradu a okolí domu, který lemuje dlážděná terasa a chodníčky. Velkorysá zahrada navíc poskytuje dostatek prostoru pro děti a nechybí v ní ani vzrostlé stromy, které během léta zajistí příjemný stín. 

Potřebujete svítidlo na míru?

Zdroj: Bureau Fraai

Fotogalerie:

 

Římské rolety jsou v kurzu

 


You must be logged in to post a comment Login