Návštěvy bytů

Srdce domova se nese v duchu elegance a nadčasovosti. Zato v dětském pokoji se designéři vyřádili

Od   | 

Při návrhu tohoto prostorného bytu byl hlavním požadavkem majitelů nadčasový a elegantní interiér.  O co víc jsou tyto prvky patrné v hlavním obytném prostoru, o to méně jsou viditelné v dětských pokojích. Právě tady mohli designéři popustit uzdu fantazii a vytvořit dětem hravé prostředí. Přestože to je krok jen na pár let, rodiče tento kreativní počin svým potomkům dopřáli s vědomím, že prostředí, ve kterém vyrůstají, je velmi ovlivňuje. 

Zařízení hlavního obytného prostoru se nese v tmavších odstínech. Dostatek denního světla tu nevytváří stísněný pocit. Zdroj: Svoya Studio

Celý interiér se nese na hnědé vlně v decentní kombinaci s tlumenými modrými barvami. Právě tato kombinace tu vytváří útulnou atmosféru. Naši prohlídku bytu začínáme v obývacím pokoji, který je zařízený střídmě a funkčně. Tlumená modrá se zde objevuje na příjemné sedačce, abstraktním obrazu či jako lem dekorativního koberce. Naopak hnědou barvu najdeme na závěsech a nechybí dřevěný nábytek. Ostatní plochy byly ponechány v čistě bílé barvě tak, aby si byt zachoval světlo a šmrnc i přesto, že tu najdeme řadu tmavých prvků. Jednoduché linie podporuje osvětlení, které sem bylo zakomponováno pomocí zabudovaných lišt s vloženými bodovými reflektory. 

Pohodlná i elegantní – pohovka Pablo

Na obývací prostor navazuje jídelní stůl, který opticky odděluje obývák od kuchyně. Masivní stůl doplňují smetanově čalouněné židle na dřevěné konstrukci, a to vše podtrhuje designové zavěšené svítidlo v bílo-zlatém provedení. Majitelé často pořádají večery s přáteli a k tomu se hodí plátno s projektorem, na které si promítají filmy jako v kině. A pokud je v místnosti přece jen moc světla, skvěle poslouží žaluzie v dekoru dřeva a světle hnědé závěsy až na zem. 

Do hlavního obytného prostoru se vešla kuchyně, na kterou navazuje sedací souprava. Za ní je k dispozici i jídelní stůl. Zdroj: Svoya Studio

I kuchyni vévodí tmavší dekor dřeva v kombinaci s matně černými prvky, které kupodivu prostoru vůbec nevadí. Cela kuchyňská sestava byla vyrobena na míru a navržena tak, aby byla praktická a zároveň elegantní. Nechybí tak prostorná pracovní část, kuchyňský ostrůvek s barovým posezením nebo panelové systémy se zabudovanými spotřebiči, které lze pomocí posuvných černých dveří jednoduše skrýt. Důraz byl kladen také na kvalitní, mohutnou digestoř, díky které se nešíří zápach z vaření dále do bytu.  

V kuchyni najdeme praktické a prostorné úložné prostory. Zdroj: Svoya Studio

Úchvatná je také ložnice manželů laděná do pískově-hnědých odstínů. Za postelí najdeme čalouněnou část stěny v pískové barvě, kterou doplňují dřevěné, na míru vyrobené úložné prostory po celé šířce místnosti. Nechybí zde čelní podsvícení pomocí LED pásek ani nástěnné lampičky nad bílými nočními stolky. Ty byly schválně umístěny na stěnu, aby se hospodyňka při úklidu dostala pohodlně i pod ně. Místnost doplňuje příjemný dekorativní koberec, krémové závěsy či vysoké zrcadlo. 

 

Kam pro elegantní lampy?

 

K ložnici náleží také soukromá koupelna, která je od místnosti oddělena skleněnou příčkou. Nechybí tu krémový závěs, kterým si lze jednoduše zajistit soukromí během hygieny. Obklad s mramorovou strukturou koupelnu dokonale povznáší. Součástí tohoto prostoru jsou designová umyvadla posazena na desce komody a také hranaté stylová baterie. 

K ložnici náleží soukromá koupelna, oddělená prosklenými dveřmi. Soukromí zajišťuje závěs. Zdroj: Svoya Studio

Prosklené dveře dodají interiéru šmrnc

Kreativní dětský pokoj

A protože se v nejbližší době narodí majitelům potomek, nesmělo chybět zařízení dětského pokojíčku. Přestože pouhým okem vidíme, že se jedná o dětský ráj, nedočkáme se tu pestrých barev, prim hraje jednoduchá elegance. Hlavním prvkem jsou na míru vyrobené skříně s motivem domečků, které dítě využije od útlého věku až do dospívání. I když v pokoji převažuje bílá barva, najdeme zde i decentní geometrické motivy. Doplňková šedá barva nás nechává v nejistotě, zda miminko bude holčička nebo chlapeček. Kromě dětské postýlky tu vidíme také velké jednolůžko, kde může trávit čas maminka při dlouhých nocích s miminkem, nebo kde může přespat babička či jiný host. 

Dominantou dětského pokoje jsou výrazné šatní skříně. Zdroj: Svoya Studio

Přestože velkou prosklenou část by mnoho lidí mohlo vnímat jako nebezpečnou pro děti, zde se opravdu není čeho obávat. Otevírání okna je situováno do výšky dospělého člověka a ani větší dítě sem nedosáhne. Kolik spolužáků sem asi bude rádo chodit, aby se pokochalo výhledem na celé město? Majitelé v tomto pokoji více nábytku a zařízení zatím neřešili. Vše se bude průběžně doplňovat podle potřeb a věku dítěte. 

Výhled na město je rozhodně vítaným pomocníkem při tvorbě představivosti. Zdroj: Svoya Studio

Přestože hlavní koupelna nedisponuje denním světlem, nepůsobí tmavě ani stísněně. Díky chytrému bodovému osvětlení poskytuje dostatek světla i přesto, že sem byl zvolen nábytek v tmavším dekoru dřeva a šedé obklady na zdech. Ty doplňuje bílá dlažba a prostor opticky zvětšuje velké nástěnné zrcadlo. Nechybí ani dostatek úložného prostoru, k dispozici je vysoká skříň, umyvadlová komoda i praktické poličky. 

V koupelně se opakují barvy jako v celém bytě, a přestože zde není okno, je velmi příjemná a útulná. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

 

Podtrhněte styl domova vhodnými textilními dekoracemi. Víme, jak na to!

 

 

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login