Články

Spojení obývacího pokoje a kuchyně se zahradou si majitelé domu zamilovali. Už by se rozhodně nestěhovali

Od   | 

Dům nacházející se uprostřed nádherné přírody byl zařízen jak jinak než v decentních a přírodních tónech, které prostoru dodaly na útulnosti. Bydlení mladé rodiny je dokonalou kombinací moderního designu s materiály zajišťujícími, že domov splyne s okolím. I proto se rozhodli pro jeho maximální spojení se zahradou.

Televizor je umístěn na otočné stěně. Nyní je v zavřené pozici, lze ale i vysunout. Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

Světlý interiér, z něhož se dostanete rovnou na zahradu

Prostory v domě jsou maximálně otevřené a propojené. Všimnout si toho můžete zejména v hlavním obytném prostoru, tedy v obývacím pokoji spojeném s kuchyní. O majestátní působení prostoru se zde postaraly zejména vysoké stropy, ale také francouzské dveře, jimiž se můžete dostat do zahrady plné zeleně. To je příjemné zejména v létě, kdy se rodina může na zahradě scházet se svými přáteli a posedět u sklenky dobrého vína.

Inteligentní ovládání světel

Když dřevo střídá beton

Při zařizování interiéru bylo dbáno na to, aby na sebe jednotlivé funkční celky vzájemně navazovaly – z každé části domu se můžete dostat do zahrady. Sezení v obývacím pokoji je otočeno směrem ke stěně, kdy pohovka funguje jako optické rozdělení obývacího pokoje od jídelní části. Na první pohled vás mohou zaujmout zejména použité materiály u stěn, kde část obložená dřevem volně přechází v betonovou stěrku. Kromě estetického hlediska zde hraje svoji roli také hledisko praktické, kdy je ve stěně zabudovaná krbová vložka. Úložné prostory zde byly vyřešeny ve formě černé skříňky, která slouží také jako místo, kam lze umístit dekorace.

Vysoký strop dodává prostoru na okázalosti. Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

Petrolejová pohovka prostor příjemně oživila

Aby interiér nepůsobil nudně (přeci jen, neutrální tóny nejsou pro každého), byl oživen trochou barvy v podobě petrolejové pohovky, které kontrastují smetanové a šedé dekorativní polštářky. O to, aby pokoj působil útulně, se mimo jiné postaral také hřejivý koberec, který je doplněn o dva různě vysoké konferenční stolky. Jedna ze stěn je vymalována bíle a doplněna o designové obrazy, druhá byla obložena dřevem.

Umění je méně tradičně, zato originálně, zakomponováno do kuchyně. Obraz tu visí místo horních skříněk. Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

O optické oddělení kuchyně od obývacího pokoje se stará jídelní stůl vyrobený z masivu, u něhož se může pohodlně usadit až osm strávníků. Doplňují jej židle s jemným čalouněním ze semiše v šedé barvě – jde o příjemné oživení prostoru. Nad stolem byl zavěšen stylový lustr s kovovou konstrukcí, jež je vypletená jemnou stuhou.

Jak pomocí textilií propojit kuchyni s obývákem?

V kuchyni nechybí ani vinotéka

Z jídelní části se můžete volně dostat do kuchyně, která je zařízena v odstínu tmavého antracitu. Tvoří ji pouze kuchyňský ostrůvek a spodní skříňky. Právě v ostrůvku je zabudované mycí, ale také varné centrum. Jedná se o hlavní pracovní plochu. Tento nábytek je doplněn o vestavné skříně doplněné o vestavné spotřebiče, kde nechybí ani vinotéka.

V moderně zařízené kuchyni nechybí ani vinotéka. Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

Fotogalerie:

Odpočívejte v pohodlí domova

 

 


You must be logged in to post a comment Login