Inspirace

Skrytá zárubeň a dveře Dorsis zajistí akustický útlum v noční zóně bytu

Od   | 

Stavíte nebo rekonstruujete? Určitě chcete podobu nového domova dotáhnout do dokonalosti. Nejde jen o to, aby byl domov krásný a moderní, chceme přeci zvýšit samotnou kvalitu bydlení.

Jedním z vizuálně nejdůležitějších prvků jsou dveře – a nejvyšší nároky na estetiku i funkčnost splňují právě dveře se skrytými zárubněmi Dorsis. S nimi máte šanci volně pracovat s estetikou prostoru a zároveň využít dalších možností, které jejich unikátní konstrukce nabízí.

Dorsis Fortius – dveře se skrytou zárubní v kontrastním provedení k dřevěnému obkladu stěny

Co skutečně očekáváme od skrytých zárubní?

Podstatou instalace skrytých zárubní není jen elegantní řešení dveřního prostoru a zarovnání dveří s linií zdi. Koncept Dorsis poskytuje stavitelům zcela nové designové možnosti – dveře mohou kopírovat barvu i strukturu zdi a splynout s okolím, nebo můžeme aplikovat kontrastní barvu či materiál, aby dveře hrály v interiéru výraznější roli.

 „Minimalismus neznamená jenom mít v interiéru málo nábytku – je to přístup vedoucí k souladu všech interiérových prvků na bázi střídmosti a elegance, k čemuž jsou dveře se skrytými zárubněmi naprosto ideální,“ vysvětluje David Velímský ze společnost Dorsis.

Fortius Akustik – ideální způsob, jak oddělit denní zónu od noční

Specifické nároky zvládne Fortius Akustik

Některé místnosti v klidné zóně (například ložnice a dětské pokoje) vyžadují zvukovou izolaci od běžných denních prostor. Stejně tak u vybraných kanceláří nebo zasedacích prostor investoři ocení zvukové oddělení od běžného provozu kancelářské budovy.

V takovém případě je nutné sáhnout po upravené vnitřní konstrukci dveří a technickým doplňkům, které akustický útlum zajistí. Dveře se skrytou zárubní Fortius Akustik dokážou díky automatické prahové liště a změněné vnitřní konstrukci (dutinková DTD výplň nebo protihluková deska) zajistit akustický útlum Rw 27 až 37dB, což znamená praktickou eliminaci běžného hluku.

„Celý koncept skrytá zárubeň-dveře nabízíme i ve variantách splňujících specifické nároky konkrétních uživatelů – požární odolnost, akustický útlum nebo bezpečnost. Náš cíl je umožnit instalaci dveří se skrytými zárubněmi v interiéru celého projektu nebo stavby,“ dodává David Velímský z Dorsisu.

Dorsis – výška průchodu Fortius Akustik může být až 3500mm

 

Chcete se inspirovat designovým katalogem Dorsis? Najdete ho ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login