Inspirace

Jak si pořídit kvalitní designovou sedačku a přitom se finančně nezruinovat

Od   | 

Toužíte po kvalitní designové sedačce, ale máte obavy, že výběr v luxusně vypadajícím interiérovém studiu bude nad vaše finanční možnosti? V prodejnách interiérového nábytku se leckdy snaží zacílit na široké spektrum zákazníků výběrem nejrůznějších typů sedacích souprav a pohovek od kvalitních výrobců. Důležitý poměr „kvalita – cena“ bývá hlavním kritériem při jejich výběru. A jak si takovou sedačku správně vybrat?

Moderní, romantická nebo ve skandinávském stylu

Sedací soupravu nebo pohovku byste měli vybírat tak, aby stylově souzněla s ostatním vybavením vašeho interiéru. Pokud jste milovníky minimalistického moderního stylu, bude ideální volbou sedačka s přísnými hranatými tvary, širokými sedáky a nejlépe na kovových nohách, díky kterým bude působit v prostoru vzdušným dojmem.

Modulární sedací souprava BART, snímatelné čalounění, zdroj: Casamoderna

Pohovka VALENZA, extrémně velká hloubka sedu, zdroj: Casamoderna

Velice moderní a populární jsou také multifunkční pohovky, které jsou vhodné nejen do obývacích pokojů, ale například do pracoven. Jednoduchým rozmístěním zádových opěrek, polštářů a volně položených područek, si každý individuálně nastaví jednotlivé díly tak, aby vyhovovaly konkrétní
potřebě. Na takovéto pohovce můžete nejen sedět nebo lenošit, ale po odstranění všech opěrek a polštářů může sloužit i jako plnohodnotné lůžko.

Multifunkční pohovka ALEXA, vhodná i jako lůžko, zdroj: Casamoderna

Pokud chcete do vašeho moderního interiéru vnést romantičtější nádech, bude ideální volbou sedačka se spoustou volně ložených polštářů. Rozhodně volte textilní čalounění, protože látkový potah navodí tu pravou odpočinkovou atmosféru. A ještě ušetříte!

Modulární sedací souprava PASO DOBLE NIGHT, maximálně pohodlná, zdroj: Casamoderna

V dnešní době jsou hodně populární sedačky ve skandinávském stylu. Jednoduchá pohovka se zaoblenými tvary, na nožičkách a nejlépe s našitými knoflíky v opěrce, je typickým příkladem skandinávského sofa. Větší sedací soupravy jsou v severských zemích naopak voleny jako takzvané „válecí“, spíše přízemní na nízkých nožkách, na pohled lákající k sednutí do měkkého naducaného polstrování.

Pohovka SMILE BUTTON, vyrábí se v několika rozměrech, zdroj: Casamoderna

Modulární sedací souprava VESTA, možnost volby skrytého či přiznaného švu, zdroj: Casamoderna

Funkční prvky, které ovlivňují cenu

Pro zvýšení komfortu sezení existuje řada různých funkcí, kterými můžete sedačku opatřit. Jsou to například elektricky polohovatelné sedáky a opěrky nebo možnost prohloubit sedák. Jakékoliv elektricky ovládané mechanismy patří mezi ty nejdražší. Můžete je ale nahradit manuálně ovládaným mechanismem, který je výrazně levnější a účel splní podobným způsobem. Velice populární jsou polohovatelné zádové opěrky, které ocení nejen osoby vyššího vzrůstu. Máte-li takový požadavek a nechcete-li příliš investovat, pak volte opěrky manuálně polohovatelné.

Modulární sedací souprava NICOLAS, polohovatelné zádové
opěrky, zdroj: Casamoderna

Kde se úplně nevyplatí, šetřit je u rozkládací pohovky. Mechanismus by měl být nejlépe kovový, velice stabilní a jednoduše rozložitelný. Pohovka by měla obsahovat matraci, která je určená i na každodenní spaní. Pouze taková rozkládací pohovka je zárukou kvality a dlouhé životnosti. I tady ale většinou naleznete široké cenové spektrum od levnějších až po ty luxusní.

Rozkládací pohovka ECLISSE, vhodná i na každodenní, zdroj: Casamoderna

Výběr čalounění je dalším aspektem, který ovlivní cenu

Konečný vzhled sedací soupravy nebo pohovky vytváří samozřejmě výběr čalounění. Vybírejte jej tak, aby bylo nejen hezké, ale zároveň praktické. Kožené čalounění volte v případě, kdy nemusíte hledět na cenu. A pokud je tento přírodní materiál jediným řešením, které jste ochotni akceptovat, musíte ale počítat s tím, že sáhnete hlouběji do kapsy. I tady ale pozor na údržbu, protože pokud nebudete kůži pravidelně a dobře ošetřovat speciálními přípravky, může vysychat a praskat. Co se týče látkového čalounění, tak tady se můžete doslova vyřádit. Na trhu je široká škála různých dekorů, vzorů a látek s napuštěnými vlákny, které zajišťují snadnou údržbu. I v nižší cenové hladině se nabízí spousta krásných materiálů, které stojí za úvahu. Perfektním řešením jsou také kompletně snímatelné potahy, kdy můžete právě ušpiněný díl svléknout a vyprat nebo nechat vyčistit v čistírně.

Nebojte se svého prodejce zeptat. Luxusně vypadající sedačka vás nemusí finančně zruinovat. Kolikrát stačí sedačku optimálně modifikovat, zvolit cenově dostupný materiál a vaše vysněná sedačka či pohovka může brzy zkrášlovat váš domov.

 

Více se dozvíte v interiérovém studiu Casamoderna – ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login