Rady a tipy

Jak si nejlépe pojistit domov aneb vše, co o pojištění domácnosti musíte vědět

Od   | 

Domov je naším bezpečným přístavem. Je místem, ve kterém se cítíme příjemně, v bezpečí a ve kterém čerpáme novou energii. Součástí starání se o domácnost není pouze pravidelný úklid, vynášení odpadků a pravidelné opravy a renovace. Nezbytnou součástí péče o náš domov je i sjednané pojištění nemovitosti a domácnosti.

Pojištění nemovitosti versus pojištění domácnosti

Věděli jste, v čem se od sebe liší pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti? První zmíněný druh pojištění kryje škody, ke kterým by mohlo dojít na samotné stavbě. Je tedy vhodné v případech, kdy by došlo k poškození domu přírodními živly, ke vloupání, krádeži, výbuchu plynu nebo vytopení bytu způsobeného závadou na vodovodním potrubí.

Zatímco pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré věci, které se nachází ve vaší domácnosti a vy tak máte pojištěné nejen vybavení svého domova, ale i vaše osobní věci, které doma máte. Proto nejlepší variantou pojištění domova je kombinace obou těchto druhů pojištění.

Pojištění garáže i bazénu

Kromě vybavení domu nebo bytu ochrání pojištění nemovitosti také vedlejší stavby. V případě rodinných domů se tak typicky jedná o garáže, bazény nebo i oplocení. A samozřejmostí je, že pojištění pokrývá i funkční součásti domovů, tedy kotle, radiátory, klimatizace, odvětrávání, i materiál a nářadí nutné pro údržbu budovy.

Pojištění osobních věcí

O ochranu vašich osobních cenností se postará pojištění domácnosti. Vztahuje se například na nábytek, elektrospotřebiče ve vaší domácnosti, šperky, knihy, obrazy a další věci, které si sami určíte. Lze také pojistit stavební součásti bytu či domu, kterými jsou například plovoucí podlahy, obklady v koupelně či kuchyňská linka.

Kalkulace a limity pojistného plnění

Zajímá vás, na kolik vás pojištění domova přijde? Vyzkoušejte kalkulačku pojištění, která vám po zadání obytné plochy v metrech a typu stavby ukáže nabídky pojišťoven – a vy si tak budete moci zvolit takovou, která vám bude ušita na míru. O celkové ceně pojistného rozhodují i další faktory:

  • pojistná částka, na kterou se rozhodnete nemovitost pojistit,
  • lokalita nemovitosti,
  • rozsah sjednaného pojistného krytí,
  • frekvence placení pojistné

Jelikož pojištění nemovitosti a domácnosti se skvěle doplňují, pojišťovny nabízí slevy, pokud si sjednáte oba druhy pojištění.

Abyste se ve svém domově cítili bezpečně a neobávali se případných co by kdyby, sjednejte si pojištění nemovitosti i domácnosti. Ochráníte tím svůj domov i váš cenný majetek. V případě, že by došlo k nějaké škodě na majetku způsobené přírodními živly či přičiněním třetí osoby, bude vám vyplacena alespoň finanční částka, která vám nahradí nastalé škody.

 


You must be logged in to post a comment Login