Obývací pokoje

7 nápaditých tipů, kterými proměníte obývací pokoj

Od   | 

Kde a v čem bydlíme, má velký dopad na naši psychiku. A tu přece chceme mít naprosto v pořádku. Předkládáme sedm tipů, jak změnit alespoň obývací pokoj.

1. Zbavte se všeho nepotřebného

První věc, která by bezpochyby měla být na vašem seznamu, je zbavit se všech věcí, které nepotřebujete. Pryč se všemi dekoracemi, na kterých jen utíráte prach, nechte si jich jen pár a dejte vyniknout jejich tvarům. Hromadí se vám na stolku časopisy a nejrůznější výstřižky? Zbavte se jich, podobně jako přeschlých nebo skomírajících květin. Nefungují vám lampy? Nechte je opravit, vyměňte žárovky, rozhodně je nenechávejte dále jen tak stát a nefungovat. Máte nepohodlné křeslo, židle nebo dokonce sedací soupravu? I s nimi udělejte rázný krok. Ponechte ve svém srdci domova jen to, co se vám líbí a co funguje. Energie začne plynout a vy se budete cítit lépe. 

2. Najděte si vhodnou aplikaci interiérového designu

Už osmnáctým rokem je 21. století, takže pokud jste doposud nepoužívali aplikace, naučte se to. Najděte si aplikace, které vám pomohou navrhnout celkové řešení bytu nebo místnosti. Zároveň uvidíte barevné řešení, které navíc můžete velmi snadno změnit. Můžete si tak v klidu pohodlí domova virtuálně hrát, přičemž nemusíte mít v hlavě všechny potřebné parametry. Aplikace váš totiž upozorní, máte-li židle dostatečně daleko od stěny, případně jestli je vaše sedací souprava v nesprávném postavení. A dokáží toho mnohem víc.

3. Tapetujte

Chcete velkou změnu? Pak vytapetujte a nešetřete nápady. Použijete-li výrazný vzor, bude proměna skutečně razantní. Ale nemusíte se bát. Pokud vás omrzí, pak tapetu změníte za jedno odpoledne. Můžete sáhnout po geometrických vzorech, které navíc – pokud je zvolíte správně – mohou domov opticky zvětšit, zesvětlit, zvýraznit…

4. Skandinávským designem rozhodně nic nezkazíte

Neumíte se rozhodnout, jakému stylu dát přednost? Rozhodně nic nezkazíte skandinávským designem! Jeho linie jsou jednoduché a lze je kombinovat s ostatními styly. I když začnete jen jedním kusem, hned uvidíte, jaký dodá interiéru “šmrnc”. Pro začátek to může být jedno křeslo, lampa nebo stolek a dále můžete doplňovat. Velmi příjemné je i to, že většina skandinávského nábytku je vyrobená ze dřeva a to, jak všichni víme, vnáší do domova velmi příjemnou, přírodní atmosféru.

5. Přineste do obýváku něco zvenku

Nezapomeňte do nově vyzdobeného obývacího pokoje přinést něco z venku. Rostliny by měly patřit k dekoraci, navíc přinášejí spoustu velmi příjemných barev. Jedno z vašich novoročních rozhodnutí by tedy mělo být: koupit alespoň pár rostlin a uvidíte jaké proměny dosáhnete.

6. Handmade

Trendem letošního roku je i domácí výroba. Myslíte si, že nezvládnete udělat poličku nebo natřít starou skříňku? Nesmysl. Při troše dobré vůle bezpochyby zvládnete renovaci starého nebo vyrobit nové. Nemusí to být hned skříň nebo sedací souprava, ale vymyslet půvabnou dekoraci nebo vyrobit koberec zas tolik práce nedá. 

Celé video najdete ZDE

7. A nezapomeňte na barvu pro rok 2018!

Barvou pro rok 2018 se podle Pantone stala Pantone 18-3838 Ultra Violet. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, tento odstín fialové barvy se celkem snadno kombinuje s ostatními barvami, jako například žlutá, zelená, oranžová ad. a půvabně působí v kombinaci s přírodními materiály (dřevo, kámen). Takže chcete-li být moderní, pak by fialová ve vašem obývacím pokoji neměla chybět. A je jen na vás, zda to bude pléd, polštářek nebo sedací souprava.

Jak použít Ultra Violet se dozvíte ZDE

You must be logged in to post a comment Login