Inspirace

Fialová barva je tou nejlepší pro váš domov. Prozradíme vám proč!

Od   | 

Chcete-li být takzvaně „IN“, pak by ve vašich domovech v letošním roce neměla chybět fialová. Proč? Protože právě ona byla vyhlášena firmou Pantone barvou roku 2018.

Přesně to je odstín Pantone 18-3838 Ultra Violet a podle společnosti Pantone je tento odstín fialové nápaditý, originální a podporuje vynalézavost a vizionářské myšlení. A co si s ním přesně počít? Jak tento tmavý odstín použít v našich domovech, abychom si z něj neudělali tmavou depresivní noru?

Ultra Violet lze snadno kombinovat

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, tmavě fialová barva je velmi příjemným a nevtíravým doplňkem přírodních materiálů. V interiéru, kde převládá dřevo, bude decentním prvkem, který vnáší do prostoru příjemnou pohodu. V kombinaci s bílým mramorem bude prostor působit velmi elegantně a honosně. Máte-li doma betonové prvky, pak právě šedivý odstín nebude díky fialové barvě působit studeně. 

Máte rádi barvy a neumíte si představit, s jakým odstínem byste ultra violet kombinovali? Chcete-li dát barvě vyniknout, pak je ideální ji použít v čistě bílém interiéru. Výsledek bude působit skutečně originálně a noblesně. Pokud se nebojíte barevných kombinací, zvláště těch, které mohou působit provokativně, pak k Pantone 18-33838 můžete zvolit sytě žlutý odstín, pomerančově oranžovou, cihlovou nebo také světle i tmavě zelenou barvu. 

Kam se barva roku 2018 hodí?

Pokud vás Pantone 18-3838 zcela nenadchla, a přesto chcete mít moderní interiér, pak ji můžete uplatnit na  detailech a doplňcích, které kdykoliv snadno změníte. Natřete jí zeď, pořiďte si závěsy, koberec nebo lampu, případně doplňky typu polštářek, ubrus či povlečení.

Zamilovali-li jste se do tohoto odstínu, pak si pořiďte něco většího a na delší čas, jako například sedací soupravu, křeslo nebo třeba i postel. Nezapomeňte však, že ve větších plochách bude celek hodně tmavý, proto ji zařaďte do větších místností a v těch malých ji raději používejte jen v detailech. S výsledkem budete bezpochyby spokojeni.

Jak používat barvy podle feng shui. Celé video najdete ZDE

Fotogalerie:


1 Komentář

  1. Pingback: Sedm novoročních předsevzetí, které změní váš obývací pokoj - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login