Obývací pokoje

Sedací souprava do „U“ přináší netradiční řešení uspořádání obývacího pokoje

Od   | 

Sedací souprava ve tvaru písmene „U“ je originální a nabízí netradiční řešení při uspořádání obývacího pokoje. A nemusíte mít zrovna obrovský obývák, když ji chcete použít.

Sedací soupravy do tvaru písmene „U“ jsou populární i proto, že se na ně posadí i početnější návštěva nebo rodinná sešlost. 

Obě ramena nemusí být stejně dlouhá, zdroj: Inpro design

Netradiční umístění

Změňte tolik zažité pravidlo, že se sedačka musí umísťovat ke zdi, a naopak využijte prostor – pokud ho ovšem máte. V poslední době se stalo velmi oblíbené umístění sedačky přímo do prostoru. Obzvlášť máte-li sedačku do tvaru písmene „U“ – v prostoru vynikne ještě více. Využijete tak prázdný prostor, do kterého byste za normální situace žádné jiné vybavení nebo nábytek nedali. Ušetřené místo u stěny využijte například pro komody, knihovny či jiné úložné prostory. Sedací souprava do „U“ tak vyplní přebytečný prostor a obývací pokoj navíc získá originální uspořádání, které stále patří mezi neokoukané. 

Sedačka ve tvaru „U“ se bude vyjímat v prostoru. Zdroj: Dona shop

Nezapomínejte na rozměr

Při umístění do prostoru, ale i do rohu je velmi důležité pamatovat na správné rozměry okolo sedačky, které je důležité za každé situace dodržovat. Při procházení kolem sedačky bychom neměli narážet a zakopávat o předměty či ostatní nábytek. Průchod kolem sedačky by měl být alespoň 85 centimetrů.

Rozhodně ne zády ke dveřím

Že sedací souprava do „U“ vypadá nejlépe v prostoru už víme, přesto je však důležité dbát na jednu podstatnou věc, a to neumisťovat ji zády ke dveřím. Lidé, kteří by měli sedět ke dveřím zády, se cítí nejistě a mají nepříjemný pocit, protože na vlastní oči nevidí, co se děje „za jejich zády“. Sedačku umístěte pokud možno tak, aby z ní bylo dobře vidět nejen na dveře, ale zároveň do celé místnosti. Jedině tak má dotyčný na sedačce přehled, co se kolem něj děje, a jen pak se cítí příjemně a uvolněně.

Snažte se vyvarovat umístění sedačky zády ke dveřím.
Zdroj: Natuzzi Italia

Výhodou je komunikace z očí do očí

Skvělým důvodem pro pořízení sedačky do tvaru „U“ je také mnohem lepší komunikace. Lidé sedící na této sedačce si hledí z očí do očí a celkově konverzace probíhá osobněji. Přestože si v obývacím pokoji rádi oddychneme po dlouhém dni a podíváme se na televizi, přesto by měla zůstat prioritou správná komunikace mezi členy rodiny. Nevyužitý prostor uvnitř sedací soupravy vyplňte praktickým konferenčním stolkem, vedle kterého by však měl zůstat alespoň volný prostor 60 – 70 centimetrů pro průchod.

Kontakt z oč do očí je velmi důležitý. Zdroj: Casamoderna

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login