Návštěvy bytů

Rekonstrukce 2+kk pod taktovkou šikovného architekta: Skvěle rozvržený prostor dává i v malém bytě pocit volnosti

Od   | 

Nejen staré vybavení, ale i celkově zastaralý prostor si zasloužil razantní zásah profesionálů. A protože majitelé přesně věděli, co chtějí, architekti už jen dotáhli návrh k dokonalosti. Ostatně přesvědčte se sami.

Dřevěný paravan zde zastává dekorativní funkci. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

V první řadě architekti změnili dispozici bytu a propojili dosud oddělenou kuchyni s obývacím prostorem. Nevelký prostor se tak opticky zvětšil a prosvětlil. Při vstupu do bytu se ocitáme rovnou v otevřeném srdci domova, který designéři rafinovaně zamaskovali. Prostorné vstupní dveře z lakovaného dřeva jsou opatřeny stejnou barvou jako přilehlé stěny, díky čemuž v prostoru jednoduše splývají a interiér nenarušují. Celý prostor navíc sjednocuje dřevěná podlaha v příjemném, světlém odstínu. Zařízení celého interiéru je jednoduché, praktické a přesto elegantní. Žádné barevné výkřiky zde opravdu nečekejte.

Víme, jak správně vybrat bezpečnostní kování. A kam pro něj!

 

Odděleně, a přitom dohromady

Přestože je obývák spojený s kuchyní, nechybí zde polopříčka, která tyto dva prostory opticky vymezuje. Mezi touto zděnou příčkou a obývacím prostorem ještě nacházíme dřevěný paraván, který však zastává spíše dekorativní funkci. Samotná obývací část není příliš velká, ale majitelům postačí. Dominuje jí romantický krb, na který navazuje jednoduchá televizní skříňka v kontrastní zelené barvě. Majitelé milují přírodu, a proto do bytu zakomponovali prvky s příjemně zelenkavou barvou. Ta byla použita i na designovém houpacím křesle. Součástí obývacího pokoje je samozřejmě i klasická pohovka v krémové bavě a několik pokojových květin. Osvětlení zastávají bodová LED svítidla a LED pásky v podhledech lemující celou místnost. 

Polopříčka dodává soukromí u stolu. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Polopříčka zde byla postavena z jediného důvodu, a tím je soukromí.  Vymezila prostor pro jídelní stůl, u kterého si mohou strávníci vychutnat večeři, aniž by byli rušeni. Stůl v zemitém odstínu doplňují židle opět se zelenkavým polstrováním, stejně jako stylový závěsný lustr. Velkou výhodou interiéru jsou okna, kterými do prostoru proudí dostatek denního světla. 

 

Pohodlné variabilní pohovky

 

Také kuchyně nijak nevybočuje a vyniká nejen díky své eleganci, ale i funkčností. Strohé linie doplňuje pouze nenápadná dekorace, která nijak nenarušuje celkový koncept. Linka je situována do jedné roviny a pracovní prostor rozšiřuje jednoduchý kuchyňský pult, který však zaujímá pozici u stěny. Bílé bezúchytkové komody doplňuje pracovní deska ve světlém dekoru dřeva a jednoduchost tu „rozbíjí“ výrazný keramický obklad mezi horními a spodními skříňkami. Samozřejmostí je prostorný plynový vařič i vestavěné spotřebiče v nerezovém provedení. 

V prostoru se prolínají bodová svítidla a podhledové pásky. Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Zdroj: Flussocreativo Design Studio

Fotogalerie:

 

Proč toaletu se sprškou? A kterou vybrat?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login