Inspirace

Prostorná vstupní hala v zařizování příliš neomezuje. Využijte její možnosti

Od   | 

Velká vstupní hala představuje ideální situaci. Obvykle jí disponují především domy, ale chlubit se jí mohou také větší byty. Pokud máte to štěstí, že vás za dveřmi čeká vzdušný a velký prostor, máte při zařizování naprosto volné ruce. Už žádné rozházené boty, zimní bundy, čepice nebo kabelky. Všechno dostane své místo a ještě zbude prostor i na dekoraci. Co si vyberete? Šatní stěnu s nástavci, skříň, komodu, stolek se zrcadlem nebo něco jiného?

Vstupní hala v domě je luxusnější variantou předsíně. Obvykle nabízí více prostoru, přístup denního světla a může mít více využití, než je její základní funkce.

Hale sluší i konzolový stolek na odložení klíčů, telefonu či peněženky

Vstupní hala jako součást bydlení

Vstupní prostor někdy bývá přímou součástí hlavních obytných místností a hala už není jen klasickým uzavřeným prostorem, ale plnohodnotný pokoj, který třeba navazuje na jídelnu, kuchyň či obývák. Pokud tomu tak je i u vás, směřujte předsíňový nábytek, jeho vzhled i kvalitu zpracování, zařízení, které máte v navazující místnosti. Jako v každé předsíni i ve vstupní hale by měl být nábytek, který pojme především boty a svršky. Výhodou velkého prostoru je, že nábytek může být objemný, takže uskladníte všechno na jednom místě. I tomu podřiďte výběr vybavení.

Experimentujte s barvami a dekory

Užijte si experimentování s barvami. Nyní můžete. Nebojte se vymalovat jednu nebo dvě protilehlé stěny i výraznými odstíny. Vždy ale volte barvy, které k sobě ladí. Jak je poznáte? Vezměte si k ruce barevné spektrum, na kterém uvidíte, které barvy k sobě ladí (ty vedle sebe), případně jsou kontrastní (ty protilehlé). Nebojte se použít dekory. Právě ve velkém prostoru můžete použít velké vzory, protože je při odstupu (nebo při vstupu) uvidíte zřetelně. Zaměřit se můžete i na podlahovou krytinu. V současné době jsou originální velkoformátové dlaždice, které prostoru dodají opravdu originální náboj. Výraznější však volte vždy jen jedno z uvedeného. Příliš extravagance už nepůsobí příjemně a ani vkusně. 

Nebojte se výrazných dekorů. I na podlaze. Zdroj: Los Kachlos

Příjemně provoněné místo

Vstupem do domu na vás dýchá domov. Myslete i na to, jak voní. Použijte vonné tyčinky, svíčky nebo květiny, které přebijí všechny nežádoucí pachy v hale. Poslouží i jako příjemná dekorace.

Také neustále nevíte, kde máte klíče, mobil nebo peněženku? Naučte se je ukládat při příchodu na stejné místo. 

Oceníte vestavěný nábytek

Ve větších prostorách jistě oceníte vestavěný nábytek, jímž lze vyplnit i různé kouty. Je nadčasový, a přestože nepotřebujete výrazně šetřit prostorem, ponecháte díky němu místnosti vzdušnost. Můžete si nechat navrhnout šatní skříň třeba tak, že vytvoří rám celé stěny, kam se vejde i věšák, police, zrcadlo. Pro otevírání zvolte posuvné dveře, které je praktičtější.

Vestavěné skříni neuberou na kráse prostoru, přitom pojmou dostatek bund i kabátů. Zdroj: Home Style

Nezapomeňte na dekorace a zrcadlo

Vstupní hala si zaslouží dekorace, které jí dodají na útulnosti. Rozhodně ale není jejich úkolem prostor zahltit, proto to s nimi nepřehánějte. Zvolte například výraznou tapetu, zajímavé hodiny, obrazy apod. Pěkně vypadají i květiny, volte ty, jimž nevadí méně denního světla a které se nemusí často zalévat. Nezbytným doplňkem je rozhodně zrcadlo. Čím větší, tím lepší, abyste viděli dobře celou postavu. Existují i chytrá zrcadla, která vám prozradí aktuální počasí nebo čas.

Zrcadlo by v žádné předsíni nemělo chybět

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login