Rady a tipy

Proč si pořídit tepelné čerpadlo vzduch-voda: Známe odpovědi na nejčastější otázky

Od   | 

Tepelné čerpadlo, které využívá teplo z venkovního prostředí, je čím dál modernějším prostředkem úsporného vytápění. Nezanedbatelným přínosem je ekologický aspekt. Tepelná čerpadla spotřebují pouze minimum elektřiny, nejsou závislá na fosilních palivech a tím přispívají ke zlepšení klimatu. 

Přestože tepelné čerpadlo splňuje všechny požadavky na hlučnost, při jeho pořízení budete potřebovat potvrzení z hygienické stanice o jeho nezávadnosti. Zdroj: Viessmann

Více informací najdete v našem videu:

Tepelná čerpadla vzduch/voda využívají teplo obsažené v prostředí a zajišťují tak nízké náklady na vytápění budovy. Jsou levnější než např. typ čerpadel země/voda a v účinnosti nejsou příliš pozadu. Další jejich výhodou je snadná a rychlá montáž téměř bez zásahů do pozemku a téměř bez rizika chyb, které se často mohou při neodborném provedení vyskytovat při instalaci složitějších a dražších čerpadel. Tepelné čerpadlo vzduch/voda se hodí  jak do novostaveb, tak do rekonstruovaných nemovitostí. 

Umí i chladit 

Tepelná čerpadla jsou vybavena i funkcí chlazení, proto se postarají o příjemné klima nejen v zimě, ale i během horkých letních dní. Ideální pro nízkonákladové novostavby je kombinace s fotovoltaikou, kdy lze tepelné čerpadlo napájet proudem vlastní výroby a vytápět nebo chladit dům takřka zdarma.

Tepelná čerpadla existují v provedení monoblok nebo split. Pracují na principu chladicího zařízení. Odebírají podobně jako lednička teplo z jednoho prostředí a toto teplo předávají jinému prostředí. Pro svoji funkci potřebují také určité množství energie. Hnací elektrická energie je zapotřebí pro provoz kompresoru a napájení regulace.

Tepelná čerpadla Vitocal jsou velmi tichá, jejich hlučnost můžeme připodobnit šepotu. Zdroj: Viessmann

Návratnost během 5-10 let 

A co návratnost investice? Spočítají vám jí velmi precizně výrobci tepelných čerpadel, a to na základě informací o vašem domě, vašich zvyklostech a požadavcích. Na základě těchto informací je navrženo optimální řešení a předložena konkrétní nabídku. Nemusíte se proto bát, že byste neměli jasnou představu o tom, kdy se vám může investice vrátit. Investice do tepelného čerpadla se obvykle vrátí už během prvních 5-10 let provozu. 

A je třeba se obávat hluku? Vůbec ne. Výrobci dbají na to, aby hladina hluku byla co možná nejnižší, navíc je třeba posudek, který zaručí, že nebudete provozem nijak rušeni.  Jedněmi z nejtišších tepelných čerpadel na trhu jsou čerpadla od firmy Viessmann v typovém provedení Vitocal 2XX. Další častou obavou bývají třeba mrazy, ale čerpadla bez problémů zvládnout až minus 22°C. 

Není třeba se bát ani toho, že by se čerpadlo porouchalo. Firma Viessmann nabízí možnost využití prodloužené  pěti leté záruky s komplexními službami. 

Tepelná čerpadla Vitocal existují v provedení monoblok nebo split. Zdroj: Viessmann

 

Více také na VIESSMANN.CZ

 

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login