Návštěvy bytů

Přízemní domek bez zbytečných věcí navíc. Manželé si i s miminkem užívají nový domov naplno

Od   | 

Majitelé tohoto přízemního domku zařizovali domov přesně podle svých představ. A protože se jim právě narodil potomek, snažili se celý interiér zařídit v elegantním a jednoduchém stylu, ve kterém nebudou žádné přebytečné věci. Výsledkem je prosvětlený dům, ve kterém hraje velkou roli dřevo, doplněné několika decentními barvami.

Hned při vstupu nás přivítá prostorná vstupní hala s dřevěnou podlahou a několika francouzskými okny, kterými vchází do místnosti dostatek denní světla, čímž prostor získává efektní náboj. Hlavní stěnu zdobí dekorace z dřevěných příček obepínající velké zrcadlo. Dominantou tu je ale velká proutěná houpačka vyzývající k lenošení.

Díky francouzským oknům je ve vstupní hale přirozené denní světlo.

Vstupní hala trochu nezvykle navazuje na obývací část, a to přes rohovou krbovou vložku. Ta je zakomponována do nosného sloupu kolem kterého se odehrává celé rodinné dění. Ocitáme se v polyfunkční místnosti kde se schází i stoluje celá rodina. K dispozici je pohodlná rohová sedací souprava doplněná ikonickým křesílkem firmy Diesel. Konferenční stolek stojí na ombré šedo-modrém koberečku a byl zvolen v kulatém, tmavě modrém provedení na dřevěné konstrukci. Na sestavu navazuje jídelní stůl z masivu doplněný černými židlemi. 

Obývací pokoj je zařízen jednoduše a doplňují ho modré a šedé tóny.

Úložný prostor představuje nízká komoda v černém provedení, která zaplňuje téměř celou šířku stěny a disponuje zásuvkami i otevřenými policemi. Tuto část interiéru zdobí elegantně zvolená tapeta s jemným květinovým dekorem, která nijak nenarušuje jednoduchý styl interiéru. Doplňuje ji černo-šedý obklad ve tvaru hexagramu, který je asymetricky rozmístěn na vedlejší stěně.

Hexagramy příjemně rozjasňují obývací část

Z obývacího pokoje se přesouváme do kuchyně, která je od obývací části oddělena kuchyňským ostrůvkem. Ten je ve dvou výškových úrovních, směrem do obýváku je možné sedět u baru, z druhé strany jsou standardně vysoké skříňky. Navazující kuchyně je tvarována podle půdorysu domu a díky prostornosti je jedna radost v ní vařit. Na horní úložný prostor již díky dvěma oknům nezbylo žádné místo. Barevně je sestava koncipována tak, aby ladila s celým interiérem, kterému dominuje nosný sloup zviditelněný antracitovým obkladem. Proto jsou pracovní desky, včetně postranic v tmavém provedení, skříňky mají dvířka ze světlého dřeva.

Kuchyni od obývacího prostoru a jídelny odděluje stylový ostrůvek

Součástí kuchyně jsou vestavěné skříně, které slouží pro ukládání potravin a začlenění kuchyňských spotřebičů. Zůstává černá, která je použita na korpusech rámujících bílá dvířka. Sestavě dominuje americká lednice v černém provedení, další spotřebiče jsou pak ve standardním provedení černá-nerez.

Za povšimnutí stojí osvětlení hlavního prostoru, které je v kombinaci podhledových a závěsných světel. Přestože mají subtilní elegantní linie, patří k nepřehlédnutelným ozdobám místnosti a dotvářejí celkový charakter a vypovídají, že tu bydlí lidé s vytříbeným vkusem pro detail.

Úložné prostory v kuchyni majitelé zvolili v bílém provedení.

Malý dětský pokojíček představuje útočiště pro miminko a výběr vybavení byl zvolený s tou největší péčí. Dřevěná podlaha je příjemně nakombinována s bílými stěnami, z nichž na jednu byla aplikována tapeta v podobě modrých mořských vln a druhá byla vymalována blankytně modrou. Vedle okna bylo umístěno světle šedé křeslo sloužící nejen pro kojení a uspávání miminka, ale také jako prostor, ze kterého je možnost pozorovat dítě v bílé, masivní postýlce. Mezi křeslem a postýlkou majitelé umístili malý stolek v modré barvě na dřevěné konstrukci, který slouží pro odkládání věcí. Ostatní nábytek jako je policová skříňka i truhla na hračky byl zvolen v bílém provedení a jako dekoraci do pokoje majitelé umístili dvě nástěnná svítidla v podobě balonků.  

Dětský pokoj se nese v blankytně modrém provedení

Ložnice majitelů se sice nese také v bílé barvě, ale dokonale kontrastuje s černě vymalovaným stropem a 3D obkladem za čelem postele. Její dekor umocňuje LED osvětlení schované v podhledu. Postel majitelé vybrali s šedým čalouněním a doplnili ji nočními stolky kombinované dřevem a černým matným lakem. Velké zrcadlo patří k výrazným dekoracím, podobně jako subtilní závěsná svítidla zastávající funkci stolní lampy. Dveře splývající s bílou stěnou vedou do malé pracovny a druhé do koupelny. 

Černý strop i stěna za čelem postele umocňují atmosféru ložnice

Do nevelké pracovny se kromě pracovního stolu vešla i rozkládací sedací souprava, kterou je možné využít pro návštěvy. Stěny v místnosti byly ponechány bílé, přičemž na jednu zeď byla aplikována šedá fototapeta, která skvěle ladí s dřevěnou podlahou a designovým černým svítidlem na stropě. 

Malá pracovna může v případě potřeby posloužit i pro přespání návštěvy

Dům disponuje dvěma koupelnami, přičemž do jedné je přístup pouze z ložnice. Tato koupelna je oproti té hlavní výrazně menší, ale přesto zařízena účelně. Bílý 3D obklad na stěnách doplňuje stejný, v šedé barvě aplikovaný za vanu. Ta byla navíc obložena dlaždicemi s dekorem dřeva, který do prostoru skvěle zapadá. Umyvadlová skříňka byla umístěna na zeď, díky čemuž prostor vypadá vzdušněji a navíc ji majitelé zvolili v dřevěném, zásuvkovém provedení. Na černou desku bylo posazeno oválné umyvadlo, doplněné baterií v podomítkovém provedení a kulatým nástěnným zrcadlem. A hlavní dekoraci zde představují dvě subtilní závěsná svítidla.

Obklad použitý v koupelně je zvolen i v ložnici

Hlavní koupelna je velká, a proto zde kromě vany zbylo místo také pro moderní sprchový kout walk-in s prosklenou zástěnou a šedým obkladem. Vedle sprchového koutu byla umístěna opět zavěšená zásuvková, umyvadlová skříňka v šedém provedení doplněná oválným umyvadlem. Nechybí podomítková baterie i zrcadlo stejné jako v druhé koupelně. Hlavní dominantou této místnosti je široká stěna s keramickým obkladem s 3D motivem.

Černobílý 3D motiv obkladu charakterizuje hlavní koupelnu

Fotogalerie:

Zdroj: Studio ProjektD


You must be logged in to post a comment Login