Návštěvy bytů

Přestěhovali se z města na venkov a neměnili by. V domku uprostřed přírody se jejich život zklidnil.

Od   | 

Rozhodnutí přestěhovat se z města na venkov zrálo několik let. Až když se naskytla možnost koupit menší domek uprostřed nádherné přírody, rozhodli se manželé udělat tento nejednoduchý krok, který významně ovlivnil jejich život. A jak se nakonec ukázalo, velmi pozitivně.

Pracují z domova, a tak bylo možné se z hlavního města odstěhovat a vytvořit si domov podle vlastních představ a přání. Ta byla jasná: vytvořit pevné zázemí pro sebe a jejich tři kočky, kde se budou dobře cítit nejen oni, ale i návštěvy. Požadavkem bylo vybudovat tady i pohodlné pracoviště – ateliér, ve kterém bude mladá žena tvořit.

Domek prošel rekonstrukcí a výsledkem je stavení v romantickém stylu, které ale reflektuje současné trendy v bydlení. V přízemí se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, odkud se vychází přímo do zahrady. Ponechány byly původní trámy, některé zůstaly v přírodní podobě, jiné jsou nově natřeny na bílo. Právě tato elegantní neutrální barva dominuje celému prostoru a je doplněna jen několika artefakty, ponechanými ve své ryzí podobě. Je to například stěna z cihel za kuchyňskou sestavou a několik kusů nábytku – židle, komoda či stolek v podobě cestovního kufru.

Právě styl interiéru je jedním z důvodů, proč celek působí velmi útulně a vítá příchozí k odpočinku. Majitelka přiznává, že trendy v bydlení sice sleduje, ale snažila se nový domov vytvořit podle vlastního stylu a toho se držet. Manželé se rádi obklopují prvky, které se dědí z generace na generaci a kombinují je s moderním zařízením. Nechybí tu ikonické kousky od prestižních zahraničních výrobců. Ať to jsou židle nebo svítidla, vše je vybráno s vkusem a citem pro detail.

K rodinné atmosféře přispívá i krb, který je na pomezí mezi jídelnou a odpočinkovým koutem. V jeho blízkosti nechybí houpačka doplněná chlupatým polštářkem, dávajícím najevo, že majitelé mají rádi pohodlí.

Po bíle natřených schodech se vychází do prosluněného ateliéru, kterému vévodí kromě podkrovních oken i velký psací stůl. Tady, v pohodlí domova, s výhledem do přírody, majitelka volně tvoří a dělá radost mnohým, zejména dětem. Mimo jiné totiž ilustruje knihy určené jim, a není divu, že práce jí v takovém prostředí jde sama od ruky.

 

Fotogalerie:

Zdroj: Westwing

 

Kde vybrat ty správné dveře?


You must be logged in to post a comment Login